Chris Cornell z „Nothing Compares 2 U”

Robert Skowronski
23.09.2015 08:11
Chris Cornell z „Nothing Compares 2 U” Fot. kadr z wideo

Utwór, który w oryginale stworzył Prince, i który na jednej ze swoich płyt umieściła Sinead O'Connor, doczekał się nowej wersji. Jej autorem jest Chris Cornell.

Wokalistę Soundgarden przy wykonywaniu „Nothing Compares 2 U” wsparł wiolonczelista Bryan Gibson. Chris Cornell tworząc własną aranżację tego numeru musiał przyjąć zasadę „mniej znaczy więcej”, gdyż oprócz wspomnianego instrumentu smyczkowego wykorzystał jeszcze tylko dwie gitary (na jednej z nich Keaton Simons). Podobny przepis artysta wykorzystał przy utworze „Let Your Eyes Wander” z płyty „Higher Truth”, o którym mówił tak:

Nawet najmniejsza rzecz może mieć ogromny wpływ na ostateczne brzmienie. Ktoś musi podjąć decyzję i stwierdzić, że lepszy utwór jest wtedy, kiedy jest w nim mniej dodatków.

Muzyk stworzył wypadkową pomiędzy wersją Prince'a a Sinead O'Connor. Przekonajcie się jak brzmi „Nothing Compares 2 U” Chrisa Cornella:

To akustyczne wykonanie ma związek z wyruszeniem artysty w trasę unplugged, która zaczęła się 20 września 2015 roku w Los Angeles. Chris Cornell zaprezentował tam garść coverów, wśród których pojawiły się takie utwory, jak: „One” U2, „Imagine” Johna Lennona, „Thank You” Led Zeppelin, „The Times They Are A-Changin” Boba Dylana czy też „Ave Maria” Franza Schuberta.

Ostatnia solowa płyta Chrisa Cornella ukazała się 18 września 2015 roku. Znalazł się na niej m.in. utwór „Nearly Forgot My Broken Heart”, z teledyskiem utrzymanym w estetyce Dzikiego Zachodu. Wokalista razem z Soundgarden pracuje też obecnie nad 7. studyjnym albumem:

Myślę, że będzie to podobne do „King Animal”, nie będzie pośpiechu. Wyobrażam też sobie, że Soundgarden wyruszy na jakieś nowe muzyczne terytoria.

Jak Wam się podoba „Nothing Compares 2 U” w wykonaniu Chrisa Cornella?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.