19.01.2016 10:25

Chris Cornell z utworem do wojennego filmu

Na ścieżce dźwiękowej obrazu Michaela Baya ukazała się najnowsza kompozycja wokalisty Soundgarden. Jak brzmi ten numer?

Chris Cornell z utworem do wojennego filmu
foto: materiały prasowe

Muzyk ma pełne ręce roboty - obecnie jest w trasie unplugged promującej jego album „Higher Truth”, pracuje również nad nowym krążkiem Soundgarden. Mimo to znajduje chwilę, żeby zaangażować się w dodatkowe projekty.

Chris Cornell stworzył utwór na potrzeby filmu „13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi”. Na soundtrack tego obrazu trafiła jego najnowsza kompozycja nosząca tytuł „'Til the Sun Comes Back Around”:

Posłuchajcie tego numeru:

Film „13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi” w reżyserii Michaela Baya, bazuje na książce „13 Hours” Mitchella Zuckoffa. Obraz opowiada historię sześciu ochroniarzy, którzy bronią amerykańskie placówki dyplomatyczne w Bengazi przed atakami terrorystów.

W filmie zagrali James Badge Dale, John Krasinski, Toby Stephens, David Denman, Max Martini, Pablo Schreiber czy Dominic Fumusa. Obraz wszedł do kin w Stanach Zjednoczonych 15 stycznia 2016 roku.

Zobaczcie, jak wygląda zwiastun „13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi”:

Nie jest to pierwszy raz, gdy muzyk nagrał kompozycję na potrzeby filmu, bowiem ma on na swoim koncie utwór The Keeper powstały do filmu „Kaznodzieja z karabinem” czy Misery Chain do „Zniewolonego”. W 2006 roku powstał numer You Know My Name do „Casino Royale”. Cornell stworzył go wraz z kompozytorem Davidem Arnoldem. Również w serialu „Vinyl”, za który odpowiedzialni są Mick Jagger i Martin Scorsese, pojawi się kompozycja wokalisty.

Natomiast w 2012 roku Soundgarden stworzył kawałek Live to Rise, który ukazał się na ścieżce dźwiękowej filmu The Avengers.

Tymczasem fani Soundgarden niecierpliwie czekają na nowy materiał kapeli. Według Cornella, nadchodzący krążek Soundgarden utrzymany zostanie w klimacie albumu „King Animal” z 2012 roku. Jak widać, praca wre:

Jak Wam się podoba najnowsza kompozycja Chrisa Cornella?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell