18.03.2019 12:58

Perkusista Chris Fehn odszedł ze Slipknota. Jest oficjalne oświadczenie zespołu

Na oficjalnej stronie internetowej Slipknota pojawiła się informacja, że Chris Fehn nie jest już członkiem zespołu. Muzycy pokłócili się o pieniądze.

Chris Fehn
foto: kadr z wideo/ SlipknotLife

Chris Fehn, jeden z perkusistów Slipknota znany z charakterystycznej maski przypominającej Pinokia oskarżył kolegów z zespołu o oszustwa finansowe. Zarzucił pozostałym członkom kapeli, że nie rozliczali się z nim uczciwie za trasy koncertowe i merch. Muzyk twierdzi, że jego koledzy zataili przed nim źródła dochodów, których część należy do niego. Okazuje się, że konfliktu nie udało się załagodzić, a Fehn przestał być członkiem Slipknota.

Corey Taylor
Corey Taylor
Przeczytaj także Corey Taylor twierdzi, że Imagine Dragons jest "okropny" i zastąpił miejsce Nickelback

Perkusista grupy Slipknot, Chris Fehn odszedł z zespołu

Na oficjalnej stronie internetowej Slipknota pojawił się wpis dotyczący dalszych losów zespołu. Muzycy w kilku słowach poinformowali fanów, że w wyniku ostatnich nieprzyjemnych wydarzeń byli zmuszeni rozstać się z perkusistą Chrisem Fehnem.

"

Slipknot skupia się teraz na tworzeniu 6. albumu oraz nadchodzącymi koncertami na cały świecie, które będą lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Chris wie, dlaczego nie jest już częścią Slipknota. Jesteśmy bardzo zawiedzeni, że woli nas oskarżać i wymyślać kolejne roszczenia, zamiast skupić się na tym, co ważne, aby być dalej częścią zespołu. Wolelibyśmy, żeby nie podążał tą ścieżką, którą teraz wybrał, ale ewolucja to część życia potrzebna każdemu z nas. "

Slipknot zagra koncert w Polsce w 2019 roku 

Grupa Slipknot najprawdopodobniej bez perkusisty Chrisa Fehna pojawi się na koncercie w Polsce. Muzycy zagrają dla polskiej publiczności w ramach tegorocznego Mystic Fetiwalu, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2019 roku w TAURON Arenie Kraków. Na imprezie pojawią się także inne gwiazdy muzyki metalowej takie jak Sabaton, King Diamond, Trivium czy Amon Amarth i Emperor.

Zobacz też: >>Slipknot udostępnił dokument z 1999 roku<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Slipknot