Chris Martin z Coldplay zachwycił się piosenką z polskiego filmu

Aleksandra Degórska
12.03.2019 11:50
Chris Martin z Coldplay zachwycił się piosenką z polskiego filmu Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Wokalista grupy Coldplay wymienił utwory, które ostatnio dosyć często słucha. Nie zabrakło też polskiego akcentu.

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Nasi artyści są doceniani za granicą, zdobywają prestiżowe nagrody, mają fanów w wielu krajach i trafiają na listy Billboardu. Mamy powody do dumy - również Chris Martin z Coldplay zwrócił uwagę na polską produkcję i postanowił polecić ją swoim fanom.

Chris Martin z Coldplay zachwycił się polską piosenką

W krótkim wpisie na Twitterze frontman Coldplay wymienił piosenki, które ostatnio szczególnie mu się podobają. Wśród wyróżnionych kompozycji znalazły się piosenka "Tal Uno" amerykańskiej kapeli Barrie, John Williams z utworem "New Begginning" z filmu "Raport mniejszości" czy numer "Batard" belgijskiego wokalisty Stromae. Muzyk wyróżnił również piosenkę "Dwa Serduszka" Mazowsza, która pojawiła się w filmie "Zimna Wojna".

Za muzykę do tego utworu odpowiada Tadeusz Sygietyński, za tekst zaś Mira Zimińska. 

Duża część utworów, która pojawiła się w filmie, skomponował i opracował Marcin Masecki. W produkcji pojawiły się utwory zarówno ludowe, jazzowe, rozrywkowe jak i kompozycje Fryderyka Chopina. "Zimną Wojną" zachwycił się również Lars Ulrich, który wyznał, że produkcja "totalnie go rozwaliła".

Przeczytaj także

"Zimna Wojna" obsypana nagrodami

Film Pawła Pawlikowskiego otrzymał 3 nominacje do Oscarów, ale niestety nie otrzymał żadnej statuetki. Lista nagród dla "Zimnej Wojny" jest jednak bardzo długa - twórcy moją już na swoim koncie 4 Złote Lwy, zaś Paweł Pawlikowski został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.