12.03.2019 11:50

Chris Martin z Coldplay zachwycił się piosenką z polskiego filmu

Wokalista grupy Coldplay wymienił utwory, które ostatnio dosyć często słucha. Nie zabrakło też polskiego akcentu.

Chris Martin z Coldplay
foto: Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Nasi artyści są doceniani za granicą, zdobywają prestiżowe nagrody, mają fanów w wielu krajach i trafiają na listy Billboardu. Mamy powody do dumy - również Chris Martin z Coldplay zwrócił uwagę na polską produkcję i postanowił polecić ją swoim fanom.

Chris Martin z Coldplay zachwycił się polską piosenką

W krótkim wpisie na Twitterze frontman Coldplay wymienił piosenki, które ostatnio szczególnie mu się podobają. Wśród wyróżnionych kompozycji znalazły się piosenka "Tal Uno" amerykańskiej kapeli Barrie, John Williams z utworem "New Begginning" z filmu "Raport mniejszości" czy numer "Batard" belgijskiego wokalisty Stromae. Muzyk wyróżnił również piosenkę "Dwa Serduszka" Mazowsza, która pojawiła się w filmie "Zimna Wojna".

Za muzykę do tego utworu odpowiada Tadeusz Sygietyński, za tekst zaś Mira Zimińska. 

Duża część utworów, która pojawiła się w filmie, skomponował i opracował Marcin Masecki. W produkcji pojawiły się utwory zarówno ludowe, jazzowe, rozrywkowe jak i kompozycje Fryderyka Chopina. "Zimną Wojną" zachwycił się również Lars Ulrich, który wyznał, że produkcja "totalnie go rozwaliła".

Fot. Opus Film / Apocalypso Pictures /Collection Christophel/East News
Fot. Opus Film / Apocalypso Pictures /Collection Christophel/East News
Przeczytaj także Muzyka do filmu "Zimna Wojna": pełen soundtrack, piosenki, autorzy.

"Zimna Wojna" obsypana nagrodami

Film Pawła Pawlikowskiego otrzymał 3 nominacje do Oscarów, ale niestety nie otrzymał żadnej statuetki. Lista nagród dla "Zimnej Wojny" jest jednak bardzo długa - twórcy moją już na swoim koncie 4 Złote Lwy, zaś Paweł Pawlikowski został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Coldplay