25.06.2015 13:31

‎Chris Wolstenholme: Muse to gitara, bas i bębny [VIDEO]

Przy okazji wizyty zespołu w Warszawie rozmawialiśmy z basistą grupy m.in. o nowej płycie „Drones” czy o odejściu od muzycznych eksperymentów. Co więcej zdradził serwisowi Antyradio.pl muzyk Muse?

‎Chris Wolstenholme: Muse to gitara, bas i bębny [VIDEO]
foto: kadr z wideo

Jeszcze przed premierą ostatniego albumu grupy wiedzieliśmy, że cały koncept był inspirowany książką autorstwa profesora Briana Glyna Williamsa, „Predators: The CIA's Drone War On Al Qaeda”. Matt Bellamy w zawiły sposób tłumaczył to, co zespół chciał przekazać tym krążkiem:

"

Świat jest rządzony przez Drony wykorzystujące Drony, które zmieniają nas w Drony. "

Tak tajemnicze i niecodzienne deklaracje skusiły nas do zapytania Chrisa Wolstenholme'a, basistę grupy, czy on sam wierzy w teorie konspiracyjne:

"

W dzisiejszym świecie dociera do nas mnóstwo sprzecznych informacji. Trudno jest komukolwiek zaufać, nie wiemy co mamy brać za prawdę. Społeczeństwa nie wierzy już w to co się mu mówi. Ilekroć dochodzi do jakiejś światowej sytuacji ludzie uważają, ze kryje się za nią coś więcej, niż to co im się przekazuje. "

Jak te inspiracje przełożyły się na dźwięki i ostateczny kształt płyty? Zobacz co o powrocie do rockowego brzmienia powiedział nam Chris Wolstenholme z Muse w pierwszej części wywiadu:

Spytaliśmy też o kulisy powstawania płyty, w tym o wybór producenta jakim jest Robert John „Mutt” Lange, znany ze współpracy z rockowymi klasykami, jak AC/DC i Def Leppard.

"

Nagrał dużo dobrych rockowych płyt. Wiedzieliśmy, że chcemy osiągnąć podobny efekt. Wyprodukowaliśmy wcześniej sami dwa nasze albumy. Kiedy zamyka się zespół w studiu łatwo się zatracić – powinno się zrobić daną rzecz, ale zaczynasz eksperymentować. Nim sobie z tego zdasz sprawę, utwory są już zupełnie inne niż były na początku. Posiadanie producenta pozwala się bardziej skupić na wyznaczonych celach. "

A jak układała się współpraca z nim?

"

Lange ma bogate doświadczenie muzyczne, większe niż wszyscy inni producenci, z którymi współpracowaliśmy. Jeżeli coś mu nie pasowało w aranżacji rozmawiał z nami o tym. Ufaliśmy mu, bo przecież napisał tyle dobrych numerów. "

Sprawdźcie drugą część naszego wywiadu, gdzie Chris m.in. snuje pierwsze plany dotyczące przyszłości Muse:

Co sądzicie o płycie „Drones” Muse?

Robert Skowronski
Tagi: Wywiady Muse Anty TV