„Christian Woman” Type O Negative w kobiecej wersji

Aleksandra Degórska
24.02.2016 15:45
„Christian Woman” Type O Negative w kobiecej wersji Fot. kadr z wideo

Nigdy nie wiesz, czego należy spodziewać się po płci pięknej. Nie daj się zwieść słodkiej wokalistce, która postanowiła wykonać repertuar amerykańskiej kapeli.

Dawno, dawno temu była sobie pobożna dziewczyna, która za każdym razem przed snem spoglądała na ukrzyżowanego Jezusa. W końcu zaczęła mieć erotyczne fantazje z nim w roli głównej. Ta historia stała się inspiracją dla Type O Negative,  który stworzył utwór „Christian Woman” na płycie „Bloody Kisses”.

No cóż, nigdy nie wiadomo czego oczekiwać po kobietach. Niby niewinne i skromne, ale wewnątrz ukrywa się demon, który tylko czyha na odpowiednią okazję, by znienacka zaatakować niewinną ofiarę.

Chyba do tej grupy można zaliczyć 24-letnią kanadyjską wokalistkę Nicole Dollanganger, która przypomina niewinną nastolatkę. Jednak, gdy zaczyna swoim cienkim głosem wyśpiewywać repertuar ponurych facetów, człowiek zaczyna się zastanawiać, co ta mała ma w głowie. Dziewczyna lubi mroczne klimaty z Type O Negative na czele, więc postanowiła zinterpretować przygnębiające utwory tej kapeli.

Jak może brzmieć utwór „Christian Woman” w babskiej wersji? Oglądając jej wykonanie odnosi się wrażenie, że wokalistka spadła z księżyca, a muzycy przed występem wypili herbatę z podejrzanych grzybków:

Dollanganger zaczęła tworzyć muzykę w 2012 roku i na swoim koncie ma album zatytułowany „Columbine” z coverami Marilyna Mansona.

Posłuchajcie, jak repertuar tego pana brzmi w jej wykonaniu:

Przeczytaj także

Wokalistka nieraz wypowiadała się o swoich muzycznych idolach:

Kocham Type O Negative i Marilyna Mansona, są moją największą inspiracją. Peter Steele był gigantem, jak maszyna do zabijania. Potrafił też być delikatny i stąpał na granicy tego co subtelne i ostre. Manson zrobił to samo.

Nie jest to oczywiście jedyny przykład tego, że kobiety nie boją się brać na warsztat zadziorne utwory, bowiem Natalie Prass zaprezentowała „nietypową” interpretację „Raining Blood”. Jeśli zaś chodzi o charakterystyczny styl Type O Negative, możecie również sprawdzić, jak słynny utwór Chrisa Isaaka „Wicked Game” brzmiałby, gdyby Peter Steele postanowił go wyśpiewać. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Jak oceniacie utwór Type O Negative w babskim wykonaniu?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.