24.02.2016 15:45

„Christian Woman” Type O Negative w kobiecej wersji

Nigdy nie wiesz, czego należy spodziewać się po płci pięknej. Nie daj się zwieść słodkiej wokalistce, która postanowiła wykonać repertuar amerykańskiej kapeli.

„Christian Woman” Type O Negative w kobiecej wersji
foto: kadr z wideo

Dawno, dawno temu była sobie pobożna dziewczyna, która za każdym razem przed snem spoglądała na ukrzyżowanego Jezusa. W końcu zaczęła mieć erotyczne fantazje z nim w roli głównej. Ta historia stała się inspiracją dla Type O Negative,  który stworzył utwór „Christian Woman” na płycie „Bloody Kisses”.

No cóż, nigdy nie wiadomo czego oczekiwać po kobietach. Niby niewinne i skromne, ale wewnątrz ukrywa się demon, który tylko czyha na odpowiednią okazję, by znienacka zaatakować niewinną ofiarę.

Chyba do tej grupy można zaliczyć 24-letnią kanadyjską wokalistkę Nicole Dollanganger, która przypomina niewinną nastolatkę. Jednak, gdy zaczyna swoim cienkim głosem wyśpiewywać repertuar ponurych facetów, człowiek zaczyna się zastanawiać, co ta mała ma w głowie. Dziewczyna lubi mroczne klimaty z Type O Negative na czele, więc postanowiła zinterpretować przygnębiające utwory tej kapeli.

Jak może brzmieć utwór „Christian Woman” w babskiej wersji? Oglądając jej wykonanie odnosi się wrażenie, że wokalistka spadła z księżyca, a muzycy przed występem wypili herbatę z podejrzanych grzybków:

Dollanganger zaczęła tworzyć muzykę w 2012 roku i na swoim koncie ma album zatytułowany „Columbine” z coverami Marilyna Mansona.

Posłuchajcie, jak repertuar tego pana brzmi w jej wykonaniu:

Wokalistka nieraz wypowiadała się o swoich muzycznych idolach:

"

Kocham Type O Negative i Marilyna Mansona, są moją największą inspiracją. Peter Steele był gigantem, jak maszyna do zabijania. Potrafił też być delikatny i stąpał na granicy tego co subtelne i ostre. Manson zrobił to samo. "

Nie jest to oczywiście jedyny przykład tego, że kobiety nie boją się brać na warsztat zadziorne utwory, bowiem Natalie Prass zaprezentowała „nietypową” interpretację „Raining Blood”. Jeśli zaś chodzi o charakterystyczny styl Type O Negative, możecie również sprawdzić, jak słynny utwór Chrisa Isaaka „Wicked Game” brzmiałby, gdyby Peter Steele postanowił go wyśpiewać. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Jak oceniacie utwór Type O Negative w babskim wykonaniu?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Type O Negative