Christopher Lee nie żyje. Miał 93 lata

Magda Słomka
11.06.2015 14:42
Christopher Lee nie żyje. Miał 93 lata Fot. i-Images / Polaris / East News

Słynny aktor i najstarszy na świecie artysta tworzący heavy metal zmarł 7 czerwca 2015 roku.

Christopher Lee odszedł w szpitalu Westminster w Londynie. Artysta od jakiegoś czasu miał problemy zdrowotne i przebywał w placówce przez trzy tygodnie. Przyczyną zgonu była niewydolność serca.

Tragiczna wiadomość dotarła do mediów z kilkudniowym opóźnieniem, ponieważ żona aktora w pierwszej kolejności pragnęła zawiadomić o śmierci męża całą rodzinę.

Christopher Lee został zapisany w księdze rekordów Guinnessa jako aktor z największą liczbą zagranych ról - wystąpił w prawie 300 filmach (między innymi w trylogii „Władca Pierścieni”, „Draculi” czy „Gwiezdnych Wojnach”).

Artysta oprócz tego, że kochał heavy metal, to jeszcze go tworzył i to w wersji bożonarodzeniowej. W grudniu 2014 roku ukazał się jego ostatni singiel „Darkest Carols, Faithful Sing”.

Przy powstawaniu krążka aktor ponownie połączył siły z gitarzystą Hedrasem Ramosem, z którym współpracował już przy swoim poprzednim albumie „Charlemagne: The Omens Of Death”. W 2013 roku Ramos zastąpił w tej roli Richiego Faulknera z Judas Priest. Pierwszą płytą z nurtu christmas metal stworzoną przez Christophera Lee była „A Heavy Metal Christmas” z 2012 roku.

Dlaczego artysta zajmował się tak nietypowymi dla swojego wieku rzeczami?

W moim wieku najważniejsze jest to, by przez cały czas być aktywnym dzięki rzeczom, które sprawiają mi przyjemność. Nie wiem jak długo jeszcze będę mógł się tym zajmować, więc celebruję każdy dzień i chcę dzielić się tym z moimi fanami.

W trakcie Świąt Bożego Narodzenia 2013 jego kawałek „Jingle Hell” trafił na 18. miejsce zestawienia magazynu Billboard, sprawiając, że aktor otrzymał tytuł najstarszego muzyka w historii, którego dzieło trafiło na listę. Wcześniej tytuł ten należał do Tony’ego Benetta.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.