14.08.2018 10:39

Chrześcijański mem z okładką albumu znanego metalowego zespołu oburzył jego wokalistę

Memy to w tej chwili dużo więcej, niż śmieszne obrazki z internetu. Mogą być ważnym instrumentem dyskusji światopoglądowej.

Chrześcijański mem z okładką albumu znanego metalowego zespołu oburzył jego wokalistę
foto: Gonzales Photo/Avalon/REPORTER/EAST NEWS

W odmętach Facebooka znaleźć możemy najróżniejsze fanpage, z których wiele z nich serwuje memy. Coś dla siebie znajdą miłośnicy każdego rodzaju humoru, a także... (prawie) każdej opcji światopoglądowej.

Nie dziwią więc nawet tak osobliwe strony, jak True Biblical Christians (Prawdziwi Biblijni Chrześcijanie), która proponuje nie mniej, nie więcej tylko memy w duchu fundamentalistycznego protestantyzmu.

Cattle Decapitation - chrześcijański mem z okładką albumu

2 sierpnia fanpage udostępnił mem krytykujący teorię ewolucji. Przedstawiał antropomorficzną małpę (trochę w duchu „Planety małp”) jedzącą mięso jakiegoś zwierzęcia, z podpisem: „Gdyby ewolucja była prawdą, miliony lat jedzenia surowego mięsa dałyby nam zęby drapieżników”.

Internetowe memy rzadko respektują zasadę prawa autorskiego, więc admini strony zapewne nie zastanawiali się długo, skąd pochodzi ta grafika. Okazało się, że to... okładka albumu progmetalowo-grindcore'owego zespołu Cattle Decapitation z 2012, „Monolith of Inhumanity”. Post już zniknął z Facebooka, więc przytaczamy screen za portalem Metal Injection.

 

meme christian metal

Wokalista Cattle Decapitation, Travis Ryan ostro skomentował post z okładką swojej płyty w charakterze chrześcijańskiego mema. Napisał:

"

Cześć, jestem Travis. Jestem jedną z osób, które mają prawa do grafiki, którą ukradliście celem rozsiewania waszej małej bajeczki. Jest autorstwa artysty Wesa Bencotera. Wygląda na to, że jak zwykle nie potraficie słuchać swojej własnej Biblii.

Pamiętacie „nie kradnij!”? Nawet nie potraficie porządnie zrozumieć tego jednego. (...)

Cali wy. To jest wasz stworzony przez człowieka nonsens. Jesteście złodziejami (...) "

Czy chrześcijanie powinni słuchać metalu?

Niedawno zapytaliśmy Was w naszej sondzie, czy Waszym zdaniem prawdziwie wierzący chrześcijanin powinien słuchać muzyki metalowej, często poruszającej wątki antychrześcijańskie czy wręcz satanistyczne. Sprawdźcie, jak odpowiedziała większość naszych Czytelników.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News