15.12.2014 14:42

Ciąg dalszy przygód wokalisty Creed

Scott Stapp jakoś nie może poradzić sobie ze swoim życiem. W ostatnich dwóch tygodniach byliśmy świadkami kilku kolejnych zwrotów akcji…

Ciąg dalszy przygód wokalisty Creed
foto: wikimedia.org

… i nadal nie wiemy, co tak naprawdę się z nim dzieje. Cierpi na schizofrenię czy może paranoję? Żona próbuje go zaszczuć przed rozwodem? Streszczenie dotychczasowych perypetii wokalisty Creed znajdziecie TU. Oto jego dalsze przygody.

Odcinek 7. Syn potępia ojca

Na początku grudnia, zaraz po publikacji naszego streszczenia perypetii Scotta Stappa, do dyskusji włączył się 16-letni syn wokalisty. Jagger zaapelował do ojca na Twitterze:

jagger-stapp
"

Mój ojciec po raz kolejny woli narkotyki bardziej od swojej rodziny. Potrzebuje pomocy, ale odmawia jej przyjęcia. (...) Mój TATA jest zbyt zajęty wrzuceniem piosenek na FB i ukrywaniem się, by zyskać rozgłos, i nie potrafi wziąć się w garść. #tatoprzestań "

Odcinek 8. Basista Creed wyjaśnia

Kolega z zespołu, Brian Marshall, 29 listopada 2014 roku poinformował, że udało mu się skontaktować ze Scottem. Na Facebooku napisał wtedy m.in. „Wydaje się, że u niego ok...”. Media obiegło przede wszystkim to jedno zdanie. Muzyk został źle zrozumiany i poczuł, że musi wyjaśnić sytuację.

brian-marshall-FB2
"

To oczywiste, że ze Scottem Stappem nie jest OK. Potrzebuje pomocy medycznej i/lub interwencji, jeśli nie podda się chorobie, zanim zrobi sobie lub innym coś złego. "

Odcinek 9. Stapp unika sądu

Tymczasem na początku grudnia 41-letni wokalista znów gdzieś zniknął. Na początku grudnia nie stawił się w sądzie, który miał określić, czy jest poczytalny.

Stapp-Summons

Sprawa odbywa się z pozwu cywilnego, więc sąd nie będzie aktywnie szukał wokalisty. Jednak gdy tylko pojawi się on w budynku sądu w Delray Beach na Florydzie, zostanie doprowadzony przed oblicze sędziego i zmuszony do udania się na obserwację psychologiczną.

Odcinek 10. Na jaw wychodzą taśmy

Przed oficjalnym potwierdzeniem, że Scott cierpi na schizofrenię bądź paranoję, przekonać o tym wszystkich próbowała jego żona Jaclyn. Światło dzienne ujrzały właśnie zapisy rozmów telefonicznych małżeństwa z policją. Na jednej z taśm sprzed kilku tygodni kobieta donosiła o ówczesnych dokonaniach artysty.

"

Uważa, że jest członkiem CIA. Myśli, że próbują go zabić. W plecaku ma podobno jakieś papiery mówiące, że jest agentem CIA i został wyznaczony do zabicia Obamy. "

Dramatyzmu miał dodawać fakt, że jeździł na rowerze bez koszulki wokół domu… Stapp nie pozostał dłużny – strażników prawa poinformował o tym, że żona ukradła mu samochód i groziła upublicznieniem zdjęć, które zrujnują jego karierę.

Oba nagrania dostępne są na stronie tmz.com.

Odcinek 11. Służby specjalne wchodzą do akcji

Być może były to tylko zwykłe przepychanki przed sprawą rozwodową i Jaclyn zależało na wykazaniu, że jej mąż jest chory psychicznie. Centralna Agencja Wywiadowcza jednak potraktowała doniesienia poważnie. Służby specjalne Stanów Zjednoczonych ujawniły, że przyglądają się wokaliście rockowemu.

"

Jesteśmy świadomi i podejmiemy właściwe działania. "

Chyba nie wierzą, że ktoś, kto jednocześnie twierdzi, że ma zabijać i być zabity, stanowi jakiekolwiek zagrożenie dla prezydenta.

Odcinek 12. Tłumaczenia Scotta

W piątek 12 grudnia muzyk opublikował na Facebooku długi list. Powtarzał w nim, że jest oczerniany, tak naprawdę jest czysty i ma nadzieję, że wkrótce ten cyrk się skończy. Oświadczenie, tak samo jako poprzednie filmiki, szybko skasował. Jego zakończenie przytaczamy za zagranicznymi mediami, które zdążyły je skopiować.

"

Szczerze szanuję, kocham i podziwiam prezydenta Obamę. Ostatnie doniesienia, że mam urojenia i twierdzę, że jestem agentem CIA z niecnymi zamiarami wobec naszego ukochanego prezydenta to żart. Jestem zszokowany, że media informowały o tej absurdalnej sprawie. To, że wspierałem nasze oddziały i nasz wspaniały kraj, mówi samo za siebie.

Miłego weekendu, drodzy przyjaciele

Scott Stapp "

Odcinek 13. Zakaz zbliżania się do dzieci

Też bardzo byśmy chcieli, by ta historia dobrnęła już do końca. „Moda na sukces” w polskiej telewizji się kończy, lecz Stappowie raczej nas nie zawiodą... Przynajmniej do czasu rozwodu.

Tymczasem sąd przyznał Jaclyn wyłączną opiekę nad trójką dzieci. Odwiedziny ojca nie są przewidziane. Co więcej, sędzia zakazał Scottowi przebywania w ich domu. Mimo wszystko życzymy mu jak najlepiej – poradzenia sobie z wciąż niezdiagnozowaną chorobą oraz uzależnieniem od narkotyków.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Creed Scott Stapp