„Closer” Nine Inch Nails zagrane przez Muppety

Kamil Kacperski
09.11.2017 16:06
„Closer” Nine Inch Nails zagrane przez Muppety Fot. materiały prasowe + mistrzostwo w pejncie

Przebój grupy Trenta Reznora definitywnie nie powinien się kojarzyć z programem kierowanym głównie dla dzieci. Pech chciał, że jednak komuś wpadł taki mroczny pomysł do głowy.

Muppety i muzyka rockowa to nie są aż tak odległe planety jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. W końcu w show dla dzieci uczestniczyli już m.in. Dave Grohl, który zagrał „Learn to Fly”, czy Jack White, który zaprezentował najmłodszym „You Are the Sunshine of My Life” wykonywany w oryginale przez Steviego Wondera. Sama Miss Piggy zaśpiewała za to przebój „Hello” Adelle.

Tym razem jest jednak najmroczniej. Zapnijcie pasy i przygotujcie się na prawdziwy „Throwback Thursday” ponieważ wracamy dzisiaj aż do 2009 roku, czyli do czasów kiedy jeszcze były gimnazja, system Android na telefonach dopiero raczkował, a większość Polaków używała jeszcze Naszej Klasy i Gadu-Gadu aby pozostać w kontakcie ze znajomymi:

Reznor nie krył nigdy swojego zainspirowania Muppetami, a zwłaszcza Miss Piggy. Dowodem na to może być utwór z płyty „The Downward Spiral” zatytułowany „Piggy”, który jest według nas jasnym odniesieniem do przyjemnej pluszowej świnki z Muppetów. Oczywiście też sam utwór „Closer” ma dużo wspólnego ze zwierzętami. Lider Nine Inch Nails śpiewa w końcu, że chce „cię jeb*ać jak zwierzę”, co jest definitywnie nawiązaniem do relacji między żabą Kermitem a świnką Miss Piggy.

Oczywiście cały poprzedni akapit jest zmyślony i nie zawiera żadnego prawdziwego zdania. No, oprócz tego, że Nine Inch Nails faktycznie mają w dyskografii album „The Downward Spiral”, a na tym albumie naprawdę znajduje się utwór „Piggy”. Reszta jest tylko i wyłącznie inwencją twórczą autora tego tekstu.

A wam jak się podoba muppetowa wersja „Closer”?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.