07.09.2015 15:30

Closterkeller po 20 latach wyda reedycję płyty „Scarlet”

W 2015 roku „Scarlet” obchodzi 20. urodziny. Z tej okazji podczas Summer Fall Festival w Płocku, grupa zagrała wszystkie utwory ze swojego krążka i zapowiedziała wydanie zremasterowanej wersji albumu.

Closterkeller po 20 latach wyda reedycję płyty „Scarlet”
foto: Piotr Tarasewicz / Universal Music Polska

Koncert odbył się 5 września 2015 roku. Grupa zaprezentowała wszystkie kawałki ze „szkarłatnej płyty”, w tym część z nich w nowych aranżacjach. W utworze „Scarlett” zespół wspomógł Jahiar Azim Irani, perski wokalista, autor tekstów i kompozytor, który zagrał na perskich cymbałach santur.

Closterkeller w Płocku

Zapis występu, wraz z bonusami i zremasterowaną wersją płyty „Scarlet”, ukaże się już jesienią w postaci dwupłytowego boxu zatytułowanego „reScarlet”. Na płytach mają się też znaleźć ciekawostki z archiwum zespołu oraz materiały wideo.

„Scarlet” to czwarty album studyjny w dyskografii zespołu. Został wydany nakładem wytwórni Izabelin Studio w 1995 roku. Za produkcję odpowiadał Jarosław Pruszkowski.

Closterkeller - Scarlet

Na październik i listopad Closterkeller zaplanował również trasę koncertową. W 25 miastach będzie można wysłuchać utworów z płyty „Scarlet” i kawałków z debiutanckiego albumu zespołu, czyli „Purple”, który ukazał się w 1990 roku.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Closterkeller