06.09.2017 11:28

Clown (Slipknot): Granie w masce to najgorszy pomysł mojego życia

Trudno wyobrazić sobie zespół Slipknot bez masek rodem z horroru. Muzycy są więźniami swojego wizerunku, ale czy na pewno im to przeszkadza?

Clown (Slipknot): Granie w masce to najgorszy pomysł mojego życia
foto: 0000554/Reporter

Zespół Slipknot to przykład wykonawcy, który robi na słuchaczu ogromne wrażenie zarówno muzyką, jak i swoim image’em. Muzycy występują w przerażających maskach, kojarzących się z wyposażeniem psychopatycznych morderców z najmroczniejszych horrorów – wśród nich jest między innymi Clown, który przestraszyłby nawet Pennywise’a z „To”. Co jakiś czas członkowie zespołu odświeżają wizerunek, zmieniając zużyte „twarze” na nowe. Ostatnia jak dotąd zmiana dokonała się przy okazji premiery ostatniej jak na razie płyty Slipknota, „5. The Gray Chapter” z 2014 roku.

Granie w ciężkiej, skórzanej masce bardzo intensywnego, metalowego koncertu wydaje się równie przerażające, co ona sama. Muzycy Slipknota przyznawali, że maski sprawiają im wręcz fizyczny ból. A jednak nie zamierzają porzucić swojego charakterystycznego wizerunku. Shawn Crahan, obsługujący perkusjonalia w zespole zdradził, że jego maska Clowna go wkurza, ale też mobilizuje do większego wysiłku na koncertach.

"

Granie w masce… To najgorszy pomysł mojego życia.

Ale kiedy koncert się kończy, wiem, że dałem z siebie wszystko. W noszeniu maski lubię tylko to, że nie mam wyboru.

Stworzyliśmy coś, czego nie możemy się pozbyć. Zawsze żartujemy, że nie ma ucieczki. Nigdy się nie pozbędziemy tych masek, nieważne, co się będzie działo.

Kiedy show się kończy, schodzimy ze sceny i zdejmujemy maski, wiemy, że tego dnia daliśmy z siebie wszystko.

One sprawiają, że schodzimy w głębię. Naprawdę, naprawdę daleko. To obrzydliwe i uwielbiam to. "

Nowe maski członkowie Slipknota z pewnością przywdzieją przy okazji premiery swojego nowego albumu, nad którym właśnie pracują. Clown przyznaje, że materiału jest tak dużo, że może z niego powstać wydawnictwo dwupłytowe. Shawn nie wyklucza też, że nowe dzieło zamaskowanych metalowców będzie koncept albumem.

Maciej Koprowicz
Tagi: Slipknot Duperele