07.08.2017 16:24

Clown: Slipknot może wydać podwójny koncept album

Coraz bliżej nowej płyty Slipknota. Perkusjonista Shawn Crahan, znany jako Clown przyznał, że zespół ma tyle pomysłów, że może powstać z nich dwupłytowy koncept album.

Clown: Slipknot może wydać podwójny koncept album
foto: Photoshot/REPORTER

Zamaskowani metalowcy pracują właśnie nad następcą wydanego w 2014 „.5: The Gray Chapter”. Jeden z członków Slipknota, ukrywający się pod maską klauna, pseudonimem Clown i numerem 6 Shawn Crahan opowiedział „New Musical Express” o postępach w pracach nad płytą. Muzyk grający na instrumentach perkusyjnych twierdzi, że zespół tryska pomysłami na nowe kawałki.

Clown przyznał, że grupa zgromadziła aż 27 pomysłów, z czego kilka z nich jest już ukończonych. Artysta wyjawił też, jak wygląda tryb pracy Slipknota – muzycy co kilka miesięcy spotykają się razem i komponują zespołowo:

"

Co trzy lub cztery miesiące zbieramy się razem i piszemy do 30 dni. Obecnie mamy jakieś 27 kawałków nowego materiału, z czego siedem albo osiem jest kompletnych. To nie są jeszcze kompletne piosenki, to byłoby odległe od prawdy. W tym momencie ludzie zaczynają kłócić się z powodu nieobecności Coreya Taylora, albo Jima [Roota], który chce robić coś innego. My, jako artyści potrzebujemy spotykać się co trzy albo cztery miesiące i strzelać w nasze głowy sztuką. Próbujemy stworzyć tak dużo sztuki, jak to możliwe. "

Shawn zapowiada, że Slipknot zbierze się we wrześniu, by pracować nad dotychczasowymi pomysłami. Artysta przyznaje, że celem zespołu jest stworzenie podwójnego albumu, być może konceptualnego:

"

Wielu z nas spotka się we wrześniu, by zacząć pracować nad tymi 27 kawałkami muzyki i będziemy starali się coś do tego dodać. Naszym celem jest dotarcie do punktu, w którym poczujemy, że możemy mieć podwójny album. Czy do niego dotrzemy czy nie, nie wiemy. To prawie niemożliwe, bo musisz mieć tak wiele muzyki i wybrać, co jest dobre. Ale chciałbym zrobić podwójny album i chciałbym zrobić koncept album.

Nie zamierzamy czekać na Coreya Taylora, aż powie, że jest gotowy, tak jak nikt nie będzie czekał na mnie, aż skończę reżyserować film albo na kogoś, kto chce jechać w trasę z kimś innym. "

Frontman Slipknota, Corey Taylor ostatnio spędzał pracowicie czas ze swoim drugim zespołem, Stone Sour. 30 czerwca 2017 ukazał się szósty studyjny album zespołu, „Hydrograd”, Krążek promują utwory „Song #3”, „Fabuless” i „Mercy”. Stone Sour nagrał też ostatnio cover utworu Rage Against The Machine, „Bombtrack” na potrzeby składanki „Metal Hammer Goes 90s”. Zespół promuje nowy materiał koncertami, na których sporadycznie wspiera go syn lidera, Griffin Taylor.

Maciej Koprowicz
Tagi: Slipknot Corey Taylor Rock News