10.01.2018 11:21

Co Chris Cornell powiedział Serjowi Tankianowi podczas ich ostatniego spotkania?

Muzyk System of a Down nadal nie może pogodzić się ze śmiercią wokalisty Soundgarden.

Co Chris Cornell powiedział Serjowi Tankianowi podczas ich ostatniego spotkania?
foto: Martin Harris/Capital Pictures/EAST NEWS; Romana Makówka / Antyradio.pl

Chris Cornell popełnił samobójstwo 18 maja 2017 w hotelu w Detroit. Śmierć takiej legendy poruszyło wiele osób, w końcu kochały go miliony. Mile wspomina go również Serj Tankian, który nadal nie rozumie śmierci Chrisa Cornella.

Panowie poznali się podczas pracy nad ścieżką dźwiękową do filmu „Przyrzeczenie”, który dotyczy ludobójstwa Ormian. Tankian już wcześniej wyznał, że był fanem twórczości Cornella i ponownie o tym wspomniał przy okazji jednego z wywiadów:

"

Przede wszystkim jego głos był czadowy. Miał w sobie niesamowite emocje i fenomenalny zakres głosu. Zawsze mnie to ruszało, bez względu na to czy śpiewał delikatnie, czy bardzo wysoko, czy może krzyczał. "

Muzyk zwrócił uwagę, że wraz z muzyką Soundgarden było to świetnym połączeniem:

"

Jego teksty zawsze były wyzwaniem - antyautorytarne, przeciw hipokryzji. Gdy pojawił się grunge, byłem bardzo tym zaintrygowany, szczególnie stylem śpiewu Chrisa. "

Po latach panowie się zapoznali i takiego zapamiętał go Tankian:

"

Moim pierwszym wrażeniem było to, że Chris był taki skromny. Oto ten niesamowity bóg rocka, który jest pokorny i fajny. Gdy mówiłeś mu komplement zawsze był zaskoczony. Jeżeli mówiłeś: „Kocham Teple of the Dog”, odpowiadał: „Nie możliwe!”. "

Tankian cenił go również za to, że był dobrze wychowany i spokojny. Muzyk wspomniał również och ostatnie spotkanie:

"

Ostatni raz widziałam go na urodzinach Eltona Johna. Rozmawialiśmy wówczas o jeżdżeniu w trasy: „Nie masz tego dosyć?”. Odpowiedział: „Nie, ruszam w trasę z Soundgarden!”. "

Trudno się nie dziwić Tankianowi, że nadal do niego nie dochodzi fakt, że Cornella nie ma już wśród nas, w końcu Serj uważał go za pozytywną osobę pełną ciepła...

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Serj Tankian Chris Cornell