27.02.2017 12:48

Co Corey Taylor sądzi o „Heavy” Linkin Park?

Wokalista Slipknota przesłuchał kilka nowych utworów Linkin Park i wyraził swoje zdanie na ten temat. Jak muzyk zareagował na popowe kompozycje kapeli?

Co Corey Taylor sądzi o „Heavy” Linkin Park?
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News; Justin Paludipan / Splash News / East News

Najnowszy singiel Linkin Park choć nosi tytuł „Heavy” to wcale „ciężki” nie jest. Utwór jest przedsmakiem tego co czeka nas na 7. studyjnym krążku zatytułowanym „One More Light” i fani w cale nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Powstała nawet przeróbka tego numeru ukazująca, jak „Heavy” brzmiałby, gdyby Linkin Park nadal grał nu metal. YouTuberzy po prostu zaprezentowali ten kawałek w stylu kawałków z płyt „Hybrid Theory” oraz „Meteora”.

Chester Bennington jednak broni singla, bo nie widzi nic złego w tworzeniu popowych utworów. Fani Linkin Park mają jednak na ten temat inne zdanie. Co natomiast o tym wszystkim sądzi Corey Taylor? Jak wiadomo wokalista Slipknota nie znosi słodkich popowych kompozycji i jeden z dziennikarzy podczas rozmów z Benningtonem zapytał o opinię Taylora.

Frontman Linkin Park współpracuje z Coreyem w ramach supergrupy Kings of Chaos, w której oprócz nich występują również Matt Sorum, Steve Stevens, Billy Duffy czy Robert DeLeo. Chester przyznał się, że podzielił się nowym materiałem z Taylorem:

"

Miałem możliwość zaprezentowania mu paru nowym utworów. Wiedziałem, że nie znosi popowej muzyki, bo zawsze reaguje warcząc: „Nienawidzę popu, Aarrrgh!” Tak więc powiedziałem mu: „Muszę cię uprzedzić, ten kawałek jest bardzo popowy”. "

Reakcja Taylora jednak pozytywnie zaskoczyła Benningtona:

"

Przesłuchał „Heavy” oraz puściłem mu kilka innych utworów i powiedział: „Koleś, to jest super!” Uważam, że gdy napiszesz dobry utwór nie ma znaczenia w jakim jest stylu, jeśli tylko kwintesencja utworu jest po prostu dobra. Tak więc czułem się dobrze, pomyślałem: „Ok, Corey jest za, mam kciuk do góry od Księcia Ciemności.” "

Dobrze wiedzieć, że Taylor pozytywnie ocenił nowe kawałki od Linkin Park, tylko czy to coś zmieni w ogólnej ocenie pierwszego singla? Fani raczej boją się daty 19 maja 2017 roku, kiedy na rynku pojawi się najnowszy album. Zapewne „Heavy”, jak również inne kawałki z tego krążka usłyszymy 15 czerwca 2017 podczas koncertu kapeli na Impact Festival 2017 w Krakowie.

A Wy co sądzicie o nowym brzmieniu Linkin Park?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Corey Taylor Linkin Park Chester Bennington