18.06.2016 18:59

Co Duff McKagan sądzi o Axlu w AC/DC?

Basista postanowił zrecenzować jeden z ostatnich występów AC/DC w Europie z Axlem Rose’em na czele. Podobało mu się?

Co Duff McKagan sądzi o Axlu w AC/DC?
foto: Retna / Photoshot / REPORTER / East News; AFP / East News

AC/DC wpadł w tarapaty, gdy okazało się, że Brian Johnson ma problemy ze zdrowiem, które mogą poskutkować utratą słuchu. W oficjalnym oświadczeniu wokalista wyznał, że to wszystko zaczęło wpływać na poziom jego występów. Artysta nie chciał zawieść fanów AC/DC i podjął decyzję o tym, że nie będzie występował na scenie.

Grupa dokończyła trasę koncertową z wokalistą Guns N’ RosesAxlem Rose’em. Wydarzenie to jest szeroko komentowane przez środowisko muzyczne, czego przykładem mogą być wypowiedzi Alice'a Coopera, wokalisty The Who – Rogera Daltreya i Davida Draimana.

Na koncert AC/DC z Axlem postanowił wybrać się kumpel z Gunsów – Duff McKagan. Co muzyk sądzi o występie w Londynie?

"

Ja, Slash i nasze panie poszliśmy na koncert żeby zrobić Axlowi niespodziankę i zobaczyć AC/DC na nowym Stadionie Olimpijskim. Było niesamowicie. Byliśmy tam w sobotę i musieliśmy wracać samolotem w niedzielę rano o 9.00. Ale musieliśmy go zobaczyć i to było magiczne. "

Podczas pierwszego koncertu Guns N' Roses w oryginalnym składzie w klubie Troubadour 1 kwietnia 2016 roku Axl Rose złamał mały palec u lewej stopy i był zmuszony występować na pierwszych koncertach AC/DC na tronie pożyczonym od Dave’a Grohla. Na koncercie w Londynie nie było już takiej potrzeby…

"

Nie siedział już na tronie. Wstał i krążył po scenie. (…) Dobrze było go zobaczyć, usłyszeć jak śpiewa. To podkręciło energię zespołu – byli pełni sił, a tłum należał do Axla. To było super. Jestem z niego bardzo zadowolony. "

Duff przypomniał incydent ze złamaną stopą. Jak komplikacja wpłynęła na sytuację Guns N’ Roses?

"

To było dziwne. To był nasz pierwszy koncert. Wszystko wydarzyło się w trakcie grania drugiego utworu, a Axl nawet się nie pożalił i skończyliśmy występ. Powiedział: „Chyba złamałem stopę”. Później nie narzekał też na to, że musi występować na tronie. Myślę, że nie zdarzyło się to bez powodu. To nas zbliżyło. A siedzenie na czymś takim i śpiewanie to trudna rzecz. "

Obejrzyjcie fragment londyńskiego koncertu!

Europejska trasa AC/DC zakończyła się 15 czerwca 2016 roku w Niemczech. Kapela powróci do USA, by dokończyć występy przerwane przez problemy zdrowotne Briana Johnsona, zaledwie pięć dni po serii letnich koncertów Guns N’ Roses, 27 sierpnia 2016 roku.

Magda Słomka
Tagi: Rock News AcDc Duff McKagan Axl Rose