16.05.2017 14:50

Co James Hetfield zdradził w wywiadzie dla 12-latka?

Wokalista Metalliki udzielił niecodziennej rozmowy niecodziennemu interlokutorowi...

Co James Hetfield zdradził w wywiadzie dla 12-latka?
foto: kadr z wideo

Metallica coraz częściej pojawia się w kontekście dwunastolatków. Najpierw 12-letni syn basisty zespołu, Roberta Trujillo, dołączył na kilka koncertów do Korna. Teraz zaś wokalista grupy wziął udział w wywiadzie z 12-letnim Elliotem Fullamem z Little Punk People.

Choć wywiad może wydawać się żartem, nie zabrakło w nim poważniejszych momentów. Dla przykładu na pytanie o jedną rzecz, którą Hetfield zmieniłby na świecie, gdyby tylko mógł, muzyk szczerze wyznał, że przywróciłby do życia Cliffa Burtona. Basista zginął w wypadku w 1986 roku, lecz wokalista nie ma wątpliwości, że jest dalej z nim.

"

On mnie słyszy, wiem, że tak jest. Powiedziałbym mu teraz najchętniej, że za nim tęsknię. Tęsknię za tobą, bracie. Wielu ludzi bardzo za nim tęskni. To była niesamowita postać. "

Hetfield został również zapytany o swoje ulubione zespoły thrashmetalowe, które nie wchodziłyby w skład tzw. „Wielkiej Czwórki Thrash Metalu” z lat osiemdziesiątych. W jej skład - oprócz Metalliki - wchodzą Slayer, Megadeth i Anthrax. Odpowiedź muzyka nie była trudna do przewidzenia...

"

O mój Boże, tyle ich jest! Cóż, na pewno Exodus. Dorastaliśmy z tymi kolesiami w Bay Area w San Francisco. Ukradliśmy im nawet gitarzystę. (śmiech) Ale tak, myślę, że są świetni. Jeszcze Testament... Wiele kapel z Bay Area, tam było mnóstwo thrashu... Ale prawdziwym początkiem był dla mnie punk rock. "

Z tej szufladki muzycznej muzyk wymienił takie zespoły jak Motorhead, a także GBH i Discharge, które również traktuje poniekąd jako kolebkę thrashu.

W rozmowie było też dużo śmiechu i luźniejszych tematów. James Hetfield przyznał się na przykład, że zawsze ma ochotę zrobić kupę w sklepach budowlanych oraz zdradził trik na udawanie bąków. Poruszony również został temat koncertowania zespołu w kosmosie, o czym niedawno wspominał Lars Ulrich.

Pełną rozmowę obejrzycie poniżej:

Jak Ci się podobał wywiad Jamesa Hetfielda z 12-latkiem?

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Metallica James Hetfield