18.05.2017 13:47

Co Lars Ulrich myśli o zaborczych fanach Metalliki?

Perkusista bardzo ceni sobie miłośników kapeli i jest im wdzięczny za wsparcie. Jednocześnie uważa, że nie można ulegać presji i trzeba po prostu robić swoje.

Co Lars Ulrich myśli o zaborczych fanach Metalliki?
foto: Splash News / East News

Z tym problemem spotyka się chyba każdy zespół - nagrasz dobrą płytę, którą fani pokochają i potem chcą, żeby kolejne krążki brzmiały w podobnym klimacie. Miłośnicy kapeli momentami potrafią naprawdę zachowywać się zaborczo, a muzycy stają przed trudnym wyborem - robić swoje czy jednak ulec fanom? Wystarczy wspomnieć o petycji, którą stworzyli wielbiciele Suicide Silence, bo nie chcieli nowego albumu zespołu. Oczywiście ta akcja nic nie wskórała, ale pokazuje na ile stać prawdziwych wielbicieli.

Co o tym wszystkim sądzi Lars Ulrich? Muzyk wydaje się być zwolennikiem złotego środka:

"

Jestem tego świadomy. Jest pewna linia, która powoduje, że presja wywoływana przez fanów nie wpływa na twoje decyzje, zarówno te kreatywne, jak również dotyczące występów, koszulek, cen i tak dalej. Bardzo to sobie cenimy, kochamy to, czujemy oczywiście zaszczyt, to dla nas honor... Ale też jednocześnie musisz mieć odpowiedni dystans, żeby nie zostać czyimś niewolnikiem. "

Ulrich jest zdania, że swoją wdzięczność fanom można pokazać w inny sposób:

"

Nie chcesz przecież, żeby twoje decyzje były sztuczne, bo masz służyć swoim fanom. Uważam, że odwdzięczasz się, gdy masz najlepsze social media, pojawiasz się punktualnie, bierzesz udział w meet and greet i wywiadach, grając koncerty, sprzedając fajne koszulki... "

Tak naprawdę najważniejsza jest oczywiście muzyka:

"

Jednocześnie chcesz być pewien, że muzyka jest czysta, naturalna i jest szczerym obrazem twojej osoby. Uważam, że finalnie tego właśnie chcą fani - chcą, żeby muzyka była prawdziwa. "

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Jesteś zaborczym fanem Metalliki?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Lars Ulrich