11.01.2018 15:14

Co Lars Ulrich powiedział w dokumencie o thrashmetalowej scenie w Los Angeles o punk rocku?

Wraz ze zbliżającą się premierą filmu udostępniono wywiad, który pojawi się w tym materiale.

Co Lars Ulrich powiedział w dokumencie o thrashmetalowej scenie w Los Angeles o punk rocku?
foto: EDMOND SADAKA EDMOND/SIPA/EAST NEWS

 „The Rise Of L.A. Thrash Metal” to dokument dotyczący Los Angeles jako kolebki Wielkiej Czwórki thrash metalu. Dwuczęściowy film pojawi się 19 stycznia 2018 i za jego reżyserię odpowiedzialny jest Bob Nalbandian, zaś w roli narratora pojawił się David Ellefson z Megadeth.

W dokumencie znajdziemy wypowiedzi takich muzyków, jak m.in. Dave Lombardo, Marty Friedman czy Lars Ulrich. Autorzy filmu postanowili udostępnić fragment wypowiedzi muzyka Metalliki, który pojawi się w produkcji.  

Ulrich opowiedział o wpływie muzyki punkowej na metal, które poniekąd miały sporo wspólnego:

"

Dwie grupy mogą się w pewien sposób zjednoczyć, bo sprzeciwiają się wobec innej grupy - wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Myślę, że była pewna podobna postawa wobec tego, co wówczas się działo w Hollywood jeżeli chodzi o tę sztuczność i płytkość glam rockowych zespołów. Punkowcy i metalowcy razem się temu sprzeciwiali. "

Czy zatem punk wpłynął w jakiś sposób na twórczość Metalliki? Ulrich wyznał, że jednak artyści mieli nieco inne muzyczne wzorce:

"

W kwestii podejścia i przynależności czuliśmy więcej punktów wspólnych z punkiem, ale muzycznie nasze korzenie były związane z klasykami metalu. Kirk Hammet, James Hetfield i ja lubiliśmy AC/DC, Deep Purple, Iron Maiden, Judas Priest, Aerosmith, Led Zeppelin. "

Chociaż perkusista cenił sobie punkowców, to jednak bliżej mu było do takich kapel, jak Diamond Head. Posłuchajcie całej jego wypowiedzi:

Dokument The Rise Of L.A. Thrash Metalzostał wyprodukowany przez Nalbandian, Carla Alvareza i Joe Floyda.

Metallica w Polsce

Natomiast zespół Metallica niebawem będziemy mogli zobaczyć na polskim koncercie. Metallica zagra 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie w Krakowie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Lars Ulrich