Co Max Cavalera sądzi o Sepulturze?

Magda Słomka
03.11.2014 12:09
Co Max Cavalera sądzi o Sepulturze? Fot. commons.wikimedia.org

Były lider formacji cały czas wykonuje na koncertach utwory swojej pierwszej grupy. Publiczność się tego domaga, czy po prostu Cavalera tęskni za Sepulturą?

Muzycy, którym udało się stworzyć jeden, bądź też więcej hitów, do końca życia zmuszeni są przez publiczność do wykonywania właśnie tych znanych przebojów. Wedle niepisanej zasady słuchaczy: „Najbardziej lubimy piosenki, które już znamy”. Może i „zmuszeni” to zbyt duże słowo, jednak kto z muzyków nie poznał nigdy gniewu publiczności...?

Max Cavalera, były lider zespołu Sepultura, obecny członek formacji Soulfly oraz założyciel Cavalera Conspiracy, przyznał, że jest wręcz zaszczycony, kiedy wykonuje na scenie utwory grupy, która przyniosła mu rozgłos.

Czuję się dumny, szczególnie gdy robimy to z Cavalera Conspiracy, ponieważ gram wtedy z Igorem (brat Maxa i były perkusista grupy Sepultura). Jesteśmy dwiema osobami, które były zaangażowane w proces powstawania tych utworów. To bardzo ciekawe. Kocham swój zespół za siłę i energię, którą mieliśmy także w Sepulturze. Kiedy gramy „Inflikted”, Sanctuary” czy „Killing Inside”, robi się tak samo brutalnie i głośno, jak za czasów mojego pierwszego zespołu. Dla mnie to jest jak zwycięstwo. To pokazuje wpływ tego, co już zrobiliśmy, na rzeczy, które powstają teraz. Powinniśmy iść dalej. Jesteśmy na dobrej drodze.

Początki Sepultury wcale nie należały do najłatwiejszych. Muzykom trudno było odciąć się od typowej brazylijskiej sceny, by stać się zespołem znanym na całym świecie.

Tak, to było ciężkie. Właściwie, to kiedy zaczynaliśmy, nikt tak naprawdę nas nie lubił. Była tylko garstka ludzi, która interesowała się tym, co robimy. To wyglądało w taki sposób przez długi czas. My przeciwko światu. Krok po kroku, z czasem zaczynało być lepiej.

Nie mogliśmy nawet sobie wyobrażać, że będziemy odbywać trasy koncertowe na całym świecie, wydawać książki i mieć fanów w najdalszych zakątkach globu. To naprawdę wspaniałe wyjść stamtąd, skąd przyszedłem. To robi wielkie wrażenie i jest naprawdę fantastyczne. Dziękuję za wszystko fanom każdego dnia. Spełniły się moje marzenia.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.