08.03.2016 10:47

Co Mike Portnoy zawdzięcza Larsowi Ulrichowi?

Muzyk opowiedział o sytuacji, która mocno na niego wpłynęła. Czego zdolny bębniarz nauczył się od słynnego perkusisty?

Co Mike Portnoy zawdzięcza Larsowi Ulrichowi?
foto: Rodrigo Della Fávera / CC A2.0G; Kreepin Deth, CC BY 3.0

Portnoy nieraz wypowiadał się na temat Larsa Ulricha, któremu nieźle się obrywa w środowisku perkusistów. Teraz artysta wspomniał o pewnym wydarzeniu z bębniarzem Metalliki w roli głównej, które utkwiło w pamięci byłego muzyka Dream Theater.

Panowie w ramach imprezy organizowanej przez firmę Tama rozdawali autografy dla fanów. Wydarzenie odbyło się w ramach promocji werbli sygnowanych ich nazwiskami.

Portnoy spodziewał się, że takiemu perkusiście jak Ulrich już dawno woda sodowa uderzyła do głowy:

"

Jest w jednym z największych zespołów wszech czasów, więc spodziewałem się, że będzie takim typem człowieka, który nawet nie spojrzy na fana i będzie poganiać kolejkę. Ale Lars był totalnym tego przeciwieństwem. "

Portnoy był zaskoczony zachowaniem Ulricha, który nie gwiazdorzył i zachowywał się bardzo naturalnie:

"

Był bardzo uprzejmy dla każdej osoby, patrzył wszystkim w oczy i zadawał przez kilka minut poszczególnej osobie pytania. To była dla mnie świetna lekcja. "

Perkusista niejednokrotnie był świadkiem, gdy muzycy ze znacznie mniejszych kapel nie poświęcali tyle czasu swoim fanom. Tym bardziej Mike docenił zachowanie Ulricha:

"

Widzieć, jak jeden z najsławniejszych perkusistów ma to nastawienie, po tylu latach kariery - to było dla mnie bardzo inspirujące. "

Już kolejny raz Portnoy pozytywnie wypowiada się na temat Ulricha, bowiem techniczni perkusiści nudzą Mike'a, który bardziej ceni sobie ekspresyjność na scenie charakteryzującą właśnie Larsa:

"

Wolę się bawić – iść na koncert, oglądać perkusistę i widzieć osobę, która przyprawia mnie o uśmiech na twarzy. Nie osądzam perkusistów na podstawie ich technicznych zdolności. Oceniam ich na podstawie całego pakietu możliwości oraz tego, co wnoszą do muzyki, czy są jej częścią. A to, co Lars podarował historii z Metallicą jest absolutnie bezcenne. "

Fani kapeli mogli ostatnio zobaczyć Ulricha w akcji podczas Super Bowl w ramach imprezy The Night Before organizowanej przez CBS Radio 7 lutego 2016 roku. Występ Metalliki transmitowaliśmy na Antyradio.pl.

Podczas tego koncertu James Hetfield wykrzyczał ze sceny, że zespół kończy pracę nad nowym albumem. Rzeczywiście Metallica pracuje w studiu o czym co rusz informuje swoich fanów, jednak nadal nie znany daty ukazania się tego wydawnictwa.

Spodziewaliście się, że Lars jest takim skromnym człowiekiem?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Lars Ulrich Mike Portnoy