15.10.2015 11:20

Co Whitesnake robi przed swoimi koncertami?

Co robi zespół przed występem, żeby uspokoić nerwy? Basista kapeli uchyla rąbek tajemnicy i opowiada o zabobonach panujących w obozie grupy. 

Co Whitesnake robi przed swoimi koncertami?
foto: kard z wideo

Sądziliście, że tylko mięczaki wierzą w przesądy? Nic bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że muzycy Whitesnake mają swoje rytuały, które muszą uczynić przed koncertem, żeby show poszło pomyślnie.

Basista Michael Devin ma swój własny zwyczaj, który jest dla niego bardzo istotny:

"

Noszę na ręce skórzaną opaskę, teraz akurat jej na sobie nie mam, bo zakładam ją tylko na koncerty, ale posiadam ją już z 5-6 lat. Jeśli nie mam jej na nadgarstku, naprawdę zaczynam wariować. Biegnę do mojej garderoby i muszę ją znaleźć. To jest dla mnie ważne. "

Jaki jest sposób na tremę przed koncertem? Muzyk zna bardzo prosty, ale skuteczny sposób:

"

Rozciągam się, oddycham i wyobrażam sobie show, intro i jakieś kluczowe momenty występu - to mnie uspokaja. "

Cały zespół ma w zwyczaju ćwiczyć wokal, zaś trening prowadzi klawiszowiec, który, według słów basisty, jest naprawdę fantastyczny. Kluczowym momentem jest wykonanie tak zwanego „The Snake Thing”:

"

Tuż przed tym jak mamy wyjść na scenę zbieramy się zazwyczaj w garderobie Coverdale’a, ściskamy się i jeszcze coś robimy, ale to niech zostanie naszą tajemnicą. Cokolwiek to jest ma to na celu stworzyć więź między nami przed koncertem, zjednoczyć nas jako Whitesnake . "

Posłuchajcie, co dokładnie powiedział basista na temat muzycznych rytuałów:

Muzyk dołączył do Whitesnake w 2010 roku w czasie, gdy koncertował z zespołem Lynch Mob, zaś polecił go perkusista Brian Tichy. Przesądny Michael Devin jest też... romantykiem, bowiem w lipcu 2015 roku oświadczył się swojej partnerce podczas koncertu.

A Wy znacie jakieś inne skuteczne sposoby na tremę przed występem?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Whitesnake