04.12.2019 16:26

Co by było, gdyby Rob Zombie nagrywał świąteczne piosenki? Tak brzmi parodia utworu "Dragula"

Na kanale Psychostick w serwisie YouTube pojawiła się parodia utworu Roba Zombiego. Tak brzmi "Dragula" w wersji świątecznej.

Rob Zombie
foto: kadr z wideo

Świąteczny, rodzinny czas pełen kolorowych lampek i uroczo zapakowanych prezentów nie kojarzy się ze stereotypowymi metalowcami. Jednak słuchanie muzyki ekstremalnej nie wyklucza obchodzenia, a nawet odczuwania radości z powodu Bożego Narodzenia. W sieci bez problemu znajdziemy nawet odpowiednią, świąteczną muzykę dla fanów rocka i metalu.

Rob Zombie "Dragula" w wersji świątecznej

Wielbiciele Metalliki na pewno chętnie obok tradycyjnych kolęd i przeboju Wham! włączą sobie w święta składankę "And Christmas for All" z niestandardowymi wersjami ulubionych hitów. Z kolei ci, którzy potrzebują większego urozmaicenia mogą skorzystać ze składanki "We wish you a metal xmas (and a headbanging new year)", gdzie gwiazdy rocka takie jak Alice Cooper, Dave Grohl czy Lemmy Kilmister wykonują świąteczne piosenki.

Rob Zombie
Rob Zombie
Przeczytaj także Rob Zombie porównał horrory i metal do pornografii

Oprócz tego na kanale Psychostick pojawiła się świąteczna parodia hitu "Dragula". Twórcy zmienili tekst i nakręcili własny teledysk, który trafi w gust każdego, kto ma ochotę na alternatywną rozrywkę w nadchodzące święta.

Utwór "Dragula" pochodzi z debiutanckiego albumu solowego Roba Zombiego - "Hellbilly Deluxe" z 1998 roku. W piosence użyto wykonywany przez Christophera Lee fragment audio z filmu grozy "Miasto umarłych".

Zobacz też: Rob Zombie zaatakował fankę na koncercie [WIDEO] 

Tagi: Rock News Rob Zombie