11.01.2016 16:00

Co ciekawego w - „Metal Hammer” nr 1/2016?

Dostępny jest już 295. numer miesięcznika „Metal Hammer”. Każdy słuchacz rocka i metalu powinien znaleźć w nim coś dla siebie.

Co ciekawego w - „Metal Hammer” nr 1/2016?
foto: materiały prasowe

Tematem z okładki jest artykuł poświęcony zespołowi The Cult z okazji premiery płyty „Hidden City”. Redakcja przybliża sylwetki wokalisty Iana Astbury'ego oraz gitarzysty Billy'ego Duffy'ego. Poznajemy okoliczności, w jakich dorastali i założyli grupę.

Z pewnością istotną publikacją jest wywiad z Joeyem DeMaio z Manowar. W przeddzień koncertu na warszawskim Torwarze basista chętnie wspomina pierwszy występ w Polsce oraz mówi o swoim uwielbieniu dla naszego kraju. „Nie możemy się doczekać, by zerwać dach z tej hali” - wyznaje redakcji czasopisma.

Gitarzysta Baroness, John Baizley, zdradza kulisy powstawania „Purple” ogłoszonego również płytę miesiąca. O najnowszym albumie opowiedział też Magnus Pelander z Witchcraft. Muzyk opowiedział o zmianach, jakie zaszły na krążku „Nucleus”. Czekają na nas też wywiady z Bury Tomorrow i Ignite.

Z krajowych tematów możemy poczytać o różnicach pomiędzy tworzonymi przez te same osoby projektami Nocny Kochanek i Night Mistress. Wokalista Krzysztof Sokołowski opowiedział o różnicach w tworzeniu materiału dla obu grup. Z kolei Jan Mitoraj i Krzysztof Walczyk opowiedzieli o powstawaniu pełnowymiarowego debiutu Brain Connect, „Think Different”.

Znaczną część magazynu poświęcono podsumowaniom roku 2015. Redaktorzy wybrali swoje ulubione płyty z Polski i zagranicy, a także m.in. wydarzenia, koncerty i rozczarowania. Możemy też przeczytać przegląd dyskografii King's X oraz mało znanych płyt postrockowych. W dziale koncertowym czekają na nas zdjęcia i relacje m.in. z występów Samaela i Whitesnake.

Dopełnienie numeru stanowią stałe rubryki z przeglądem dem, felietonami, a także recenzjami płyt i książek. Na szczególną uwagę zasługuje ta ostatnia, gdzie możemy zapoznać się z przedpremierowym fragmentem książki „Królowie życia (i inne nadużycia)” Macieja Krzywińskiego poświęconej Faith No More.

Magazyn „Metal Hammer” z kalendarzem na 2016 rok czeka na Was w kioskach całego kraju w cenie 7,95 zł (15,95 w wersji z płytą CD).

Jakub Gańko
Tagi: Rock News