05.02.2016 17:31

Co ciekawego w - „Metal Hammer” nr 2/2016?

Na rynek trafił 296. numer miesięcznika „Metal Hammer”. Magazyn jest wypełniony treściami, które zainteresują każdego fana rocka i metalu.

Co ciekawego w - „Metal Hammer” nr 2/2016?
foto: materiały prasowe

Okładkę i temat numeru poświęcono zespołowi Megadeth, który w styczniu 2016 roku wydał płytę „Dystopia”. Redakcja wnikliwie streściła, co się wydarzyło w obozie Dave'a Mustaine'a przez ostatnie lata i zaprezentowała ciekawy wywiad, w którym gitarzysta przybliżył tematykę krążka, wypowiedział się na temat obecnego składu zespołu i przeprosił polską publiczność za tak długą przerwę w odwiedzinach.

Nie mniej ważnym artykułem jest publikacja poświęcona pamięci Lemmy'ego Kilmistera z Motorhead. Redakcja złożyła mu hołd streszczając pokrótce jego barwny życiorys i umieszczając wewnątrz numeru plakat.

Z obszernej relacji z wideokonferencji z LG Petrovem poznamy plany Entombed A.D., czyli projektu powstałego po rozpadzie klasycznego Entombeda. Wokalista został również przepytany ze swojej muzycznej przeszłości.

Po premierze EP-ki „Post Society” Voivod zdradził kulisy jej powstania oraz jak łączył Sex Pistols z King Crimson. Z kolei Ed Lay z Editors opowiedział o okolicznościach towarzyszących nagrywaniu płyty „In Dream”.

W dwudziestolecie wydania debiutu Borknagar materiał wspomina założyciel grupy, Øystein Garnes Brun. O następcy „The Human Contradiction” opowiedział Martijn Westerholt z Delain.

W dziale krajowym poczytamy rozmowy z Marcinem Nowakiem z Road's End oraz muzykami Katedry. Progmetalowy Votum przedstawił swój nadchodzący materiał i przybliżył poważne zmiany, jakie zaszły ostatnio w zespole.

Czasopismo tradycyjnie uzupełnił stały zestaw kolumn z recenzjami płytowymi i książkowymi, a także krótkie relacje m.in. z koncertów Liv Kristine i Triptykon. Na czytelników czekają też felietony oraz przegląd dyskografii portugalskiego Moonspell.

Magazyn „Metal Hammer” z dwoma plakatami czeka na Was w kioskach całego kraju w cenie 7,95 zł.

Jakub Gańko
Tagi: Duperele