Co ciekawego w - „Metal Hammer” nr 2/2016?

Jakub Gańko
05.02.2016 17:31
Co ciekawego w - „Metal Hammer” nr 2/2016? Fot. materiały prasowe

Na rynek trafił 296. numer miesięcznika „Metal Hammer”. Magazyn jest wypełniony treściami, które zainteresują każdego fana rocka i metalu.

Okładkę i temat numeru poświęcono zespołowi Megadeth, który w styczniu 2016 roku wydał płytę „Dystopia”. Redakcja wnikliwie streściła, co się wydarzyło w obozie Dave'a Mustaine'a przez ostatnie lata i zaprezentowała ciekawy wywiad, w którym gitarzysta przybliżył tematykę krążka, wypowiedział się na temat obecnego składu zespołu i przeprosił polską publiczność za tak długą przerwę w odwiedzinach.

Nie mniej ważnym artykułem jest publikacja poświęcona pamięci Lemmy'ego Kilmistera z Motorhead. Redakcja złożyła mu hołd streszczając pokrótce jego barwny życiorys i umieszczając wewnątrz numeru plakat.

Z obszernej relacji z wideokonferencji z LG Petrovem poznamy plany Entombed A.D., czyli projektu powstałego po rozpadzie klasycznego Entombeda. Wokalista został również przepytany ze swojej muzycznej przeszłości.

Po premierze EP-ki „Post Society” Voivod zdradził kulisy jej powstania oraz jak łączył Sex Pistols z King Crimson. Z kolei Ed Lay z Editors opowiedział o okolicznościach towarzyszących nagrywaniu płyty „In Dream”.

W dwudziestolecie wydania debiutu Borknagar materiał wspomina założyciel grupy, Øystein Garnes Brun. O następcy „The Human Contradiction” opowiedział Martijn Westerholt z Delain.

W dziale krajowym poczytamy rozmowy z Marcinem Nowakiem z Road's End oraz muzykami Katedry. Progmetalowy Votum przedstawił swój nadchodzący materiał i przybliżył poważne zmiany, jakie zaszły ostatnio w zespole.

Czasopismo tradycyjnie uzupełnił stały zestaw kolumn z recenzjami płytowymi i książkowymi, a także krótkie relacje m.in. z koncertów Liv Kristine i Triptykon. Na czytelników czekają też felietony oraz przegląd dyskografii portugalskiego Moonspell.

Magazyn „Metal Hammer” z dwoma plakatami czeka na Was w kioskach całego kraju w cenie 7,95 zł.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.