18.04.2016 12:45

Co ciekawego w - „Metal Hammer” nr 4/2016?

W kioskach czeka 298. numer miesięcznika „Metal Hammer”. W magazynie czeka jak zwykle wiele materiałów, które powinny zainteresować zwolenników cięższych brzmień.

Co ciekawego w - „Metal Hammer” nr 4/2016?
foto: materiały prasowe

Tematem z okładki jest rozmowa z Piotrem Łubą i Piotrem Łukaszewskim - filarami grupy Fuzz. Dowiemy się z niej nie tylko o najbliższych planach zespołu, lecz także muzycznej przeszłości obu muzyków. Piotr Łukaszewski grał wcześniej m.in. w Skawalkerze Grzegorza Skawińskiego i TSA Evolution, a także współtworzył Ptaky i KarmaComę.

W numerze znajdziemy też wywiad z Zakkiem Wyldem, który wyjawił, czemu tak długo wstrzymywał się z kolejną solową płytą oraz dlaczego kolejny raz prezentuje na niej znacznie łagodniejsze oblicze i jak różni się jego technika gry na pudle od gitary elektrycznej. Krążek „Book of Shadows II” jest również płytą miesiąca. Akustyczne brzmienia słyszymy też na ostatnim krążku Steel Panther, którego basista opowiedział o diecie i kompleksie Edypa.

W dalszej części magazynu Damian Wilson z Headspace wypowiedział się na temat crowdfundingu, Danko Jones zdradził sekrety swojego pracoholizmu i wspominał Lemmy'ego, Doogie White przedstawił swoje zdanie o ostatniej reaktywacji Rainbow, a Caliban i Spiritual Beggars opowiedzieli o swoich nowych albumach. Najświeższe wydawnictwo przedstawił też Olavi Mikkonen z Amon Amarth.

W dziale krajowym - poza wspomnianą rozmową z Fuzz - przeczytamy wspomnienia muzyków Scarecrow i Indulgence z okazji reedycji ich pierwszych wydawnictw, a Michał Miegoń i Rafał Jurewicz przekonują, co jest fajnego w alternatywnym rocku The Shipyard. Możemy też powspominać koncert grupy Arena w katowickim kinoteatrze Rialto, gdzie 9 kwietnia 2015 roku zespół świętował swoje 20-lecie.

Uzupełnieniem lektury będzie sylwetka zmarłego 30 lat temu Phila Lynotta. Oprócz artykułów czeka standardowy zestaw stałych rubryk z felietonami i relacjami z koncertów. W dziale książkowym warto zainteresować się biografią Johna Lydona, który osobiście opowiedział o niej redakcji. W recenzjach płytowych znajdziemy m.in. oceny ostatnich płyt Anthrax, Rotting Christ oraz Iggy'ego Popa. Wewnątrz magazynu znajdziemy zwyczajowo plakaty - tym razem Scorpions i Ronniego Jamesa Dio:

Magazyn „Metal Hammer” z dwoma plakatami czeka na Was w kioskach całego kraju w cenie 7,95 zł.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News