23.05.2016 15:25

Co ciekawego w - „Metal Hammer” nr 5/2016?

Dostępny jest już 299. numer miesięcznika „Metal Hammer”. W magazynie czeka jak zwykle wiele materiałów, które powinny zainteresować zwolenników cięższych brzmień.

Co ciekawego w - „Metal Hammer” nr 5/2016?
foto: materiały prasowe

Tematem z okładki tego wydania jest Luxtorpeda, która właśnie wydała swój czwarty album, „MYWASWYNAS”. O tekstach i inspiracjach, które na nie wpłynęły, wypowiadają się po kolei Litza, Hans i Krzyżyk. Oprócz twórców utworu „Silnalina” krajowy dział reprezentują Sunnata, Slaughter i Alcoholica, która zwierza się z ulubionych albumów Metalliki i czy w ogóle jeszcze czeka na jej kolejne dzieło.

Jeśli zastanawialiście się nad obecną kondycją Lacuna Coil i w jaki sposób zmiany w składzie zespołu wpłynęły nad jego najnowszy materiał, wszelkie wątpliwości rozwiała w wywiadzie sama wokalistka grupy, Cristina Scabbia. Z kolei sam krążek „Delirium” uzyskał tytuł albumu miesiąca. Pod kątem nowych wydawnictw przepytano również szwedzki Miasmal, Discharge, 3 Doors Down oraz The 69 Eyes, który ostatnie dzieło nagrał... w Watykanie.

O tym, co się działo w trakcie ośmioletniej przerwy z Walls of Jericho, opowiedziała wokalistka grupy, Candace. Ze specjalnego raportu ze studia dowiadujemy się, jak postępują prace nad kolejnym albumem Monument. Z krótkiego wywiadu mamy okazję się również dowiedzieć, jaką wieść niesie posłaniec, o którym mowa w szyldzie brytyjskiej grupy Messenger.

Ze stałych rubryk możemy dowiedzieć się m.in. jak wypadły polskie przekłady biografii Scotta Iana z Anthrax i The Doors. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, od której płyty rozpocząć przygodę z Blue Oyster Cult, specjalnie przygotowany przewodnik po twórczości tego zespołu ułatwi Wam to zadanie.

Z koncertowych wieści mamy okazję zapoznać się z relacją z czterodniowej imprezy 70000 Tons of Metal. Mamy okazję dowiedzieć się też, jak wypadł Baroness na warszawskim koncercie. Na deser Al Jourgensen opowiedział o swoim najnowszym projekcie, Surgical Meth Machine, natomiast Destruction zdradził kulisy powrotu z krążkiem „Under Attack”.

Czasopismo tradycyjnie uzupełnił stały zestaw kolumn z recenzjami płytowymi i felietonami oraz dwa plakaty. Dostępna jest również wersja z płytą CD.

Magazyn „Metal Hammer” z dwoma plakatami czeka na Was w kioskach całego kraju w cenie 7,95 zł.

Jakub Gańko
Tagi: #Rock News