08.03.2016 11:05

Co ćpał Corey Taylor?

Wokalista Slipknota i Stone Sour zdradził szczegółowy bilans swoich narkotykowych doświadczeń. Zobaczcie co i kiedy zaczął zażywać.

Co ćpał Corey Taylor?
Photoshot / Reporter

„Sex, drugs and rock'n'roll” - wszyscy wiemy jak te trzy rzeczy nierozerwalnie się łączą w świecie rocka i metalu. Muzycy wielu zespołów nawet nie próbują tego ukrywać i chętnie chwalą się swoimi dokonaniami na wszystkich trzech polach. Nie ma się co dziwić - często to właśnie dzięki nim obrastają legendą.

Dokonania muzyczne Coreya Taylora wszyscy doskonale znamy i nie zamierzamy ich nijak kwestionować. Jeśli chodzi o zakazane używki, mieliśmy od czasu do czasu pewne sygnały, wielu rzeczy mogliśmy się domyślać. Teraz jednak wokalista nie pozostawił nam żadnych wątpliwości i szczerze wyznał swoje narkotykowe przewinienia.

"

Zacząłem palić marihuanę w wieku 12 lat, papierosy paliłem już dwa lata wcześniej. Około 13 roku życia sięgnąłem po kokę i amfę. W wieku 15 lat miałem na koncie 2 przedawkowania, obudziłem się w śmietniku. "

Historię o próbie samobójczej wokalisty po nieudanym związku znamy już od lat. Taylor w wieku 18 lat przedawkował lekarstwa. Jak wyznał, znalazła go dopiero matka jego ex-dziewczyny, która przyszła sprawdzić, co u niego. Dziś możemy stwierdzić, że uratowała mu życie, bo od razu zabrała go do szpitala.

"

Naszpikowali mnie syropem wykrztuśnym i przez jakieś pięć lat nie mogłem jeść naleśników, bo ipekakuana smakuje jak syrop klonowy. Babcia zabrała mnie do domu. Była bardzo rozczarowana. "

Na nogi postawił go dopiero teledysk Faith No More, który właśnie odnosił sukcesy w MTV ze swoim przebojem „Epic”. Klip podbijał wówczas listy przebojów i windował sprzedaż płyty „The Real Thing” - pierwszej nagranej z Mikiem Pattonem, który zastąpił na stanowisku wokalisty Chucka Mosleya.

"

„Epic” był fantastyczny! Faith No More był świetny i tak napakowany energią - to, co robił, było zupełnie odmienne od czegokolwiek, co widziałem wcześniej. To on dał mi kopa w dupę. Wtedy zacząłem znowu zajmować się muzyką. Więc gdyby nie Faith No More, nie byłoby mnie tu. "

Pełną wypowiedź muzyka w komplecie z zabawną animacją zobaczycie poniżej:

O swoich narkotykowych przygodach opowiadał już wcześniej m.in. Jonathan Davis z Korna oraz Phil Anselmo z Pantery. Z kolei Keith Richards z The Rolling Stones zaprzeczył, aby jakiekolwiek substancje odcisnęły piętno na jego twórczości, a wokalista Bring Me The Horizon udzielił rad, jak skończyć z uzależnieniem.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Corey Taylor