Co ćpał Corey Taylor?

Jakub Gańko
08.03.2016 11:05
Co ćpał Corey Taylor? Fot. Photoshot / Reporter

Wokalista Slipknota i Stone Sour zdradził szczegółowy bilans swoich narkotykowych doświadczeń. Zobaczcie co i kiedy zaczął zażywać.

„Sex, drugs and rock'n'roll” - wszyscy wiemy jak te trzy rzeczy nierozerwalnie się łączą w świecie rocka i metalu. Muzycy wielu zespołów nawet nie próbują tego ukrywać i chętnie chwalą się swoimi dokonaniami na wszystkich trzech polach. Nie ma się co dziwić - często to właśnie dzięki nim obrastają legendą.

Dokonania muzyczne Coreya Taylora wszyscy doskonale znamy i nie zamierzamy ich nijak kwestionować. Jeśli chodzi o zakazane używki, mieliśmy od czasu do czasu pewne sygnały, wielu rzeczy mogliśmy się domyślać. Teraz jednak wokalista nie pozostawił nam żadnych wątpliwości i szczerze wyznał swoje narkotykowe przewinienia.

Zacząłem palić marihuanę w wieku 12 lat, papierosy paliłem już dwa lata wcześniej. Około 13 roku życia sięgnąłem po kokę i amfę. W wieku 15 lat miałem na koncie 2 przedawkowania, obudziłem się w śmietniku.

Historię o próbie samobójczej wokalisty po nieudanym związku znamy już od lat. Taylor w wieku 18 lat przedawkował lekarstwa. Jak wyznał, znalazła go dopiero matka jego ex-dziewczyny, która przyszła sprawdzić, co u niego. Dziś możemy stwierdzić, że uratowała mu życie, bo od razu zabrała go do szpitala.

Naszpikowali mnie syropem wykrztuśnym i przez jakieś pięć lat nie mogłem jeść naleśników, bo ipekakuana smakuje jak syrop klonowy. Babcia zabrała mnie do domu. Była bardzo rozczarowana.

Na nogi postawił go dopiero teledysk Faith No More, który właśnie odnosił sukcesy w MTV ze swoim przebojem „Epic”. Klip podbijał wówczas listy przebojów i windował sprzedaż płyty „The Real Thing” - pierwszej nagranej z Mikiem Pattonem, który zastąpił na stanowisku wokalisty Chucka Mosleya.

„Epic” był fantastyczny! Faith No More był świetny i tak napakowany energią - to, co robił, było zupełnie odmienne od czegokolwiek, co widziałem wcześniej. To on dał mi kopa w dupę. Wtedy zacząłem znowu zajmować się muzyką. Więc gdyby nie Faith No More, nie byłoby mnie tu.

Pełną wypowiedź muzyka w komplecie z zabawną animacją zobaczycie poniżej:

O swoich narkotykowych przygodach opowiadał już wcześniej m.in. Jonathan Davis z Korna oraz Phil Anselmo z Pantery. Z kolei Keith Richards z The Rolling Stones zaprzeczył, aby jakiekolwiek substancje odcisnęły piętno na jego twórczości, a wokalista Bring Me The Horizon udzielił rad, jak skończyć z uzależnieniem.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.