Co „dławi” muzykę według wokalisty Cradle of Filth?

Magda Słomka
07.07.2015 13:57
Co „dławi” muzykę według wokalisty Cradle of Filth? Fot. Cecil, CC BY-SA 3.0

Nielegalne ściąganie plików! Sprawdźcie, co o bezprawnym procesie oraz o nowej płycie kapeli sądzi Dani Filth!

Możecie wierzyć lub nie, ale Cradle of Filth ma już 24 lata. Wokalista brytyjskiego zespołu opowiedział o tym, jak zmieniały się czasy na przestrzeni tych wszystkich lat spędzonych z zespołem. Okazuje się, że dzisiejszy świat ma swoje blaski, ale także i cienie w postaci nowych technologii... Artysta porównał na przykład dzisiejsze media do... miecza!

Uczucie i pasja istnieją w nas nadal. Oczywiście jesteśmy nieco starsi i może trochę bardziej zmęczeni – wszystko przez wzloty i upadki przemysłu muzycznego. Mamy social media i całą bzdurną otoczkę z nimi związaną. To dobra rzecz, ale jednak jest to miecz obosieczny. Nielegalne pobieranie plików dławi branżę muzyczną. Boję się o ten przemysł patrząc na to, co się dzieje.

Dani powiedział, że mimo wszystko atmosfera, która zawsze towarzyszy zespołowi Cradle of Filth, niezmiennie trwa i się rozwija. Co jednak świadczy o nieuchronnym upływie czasu?

Kiedy byłeś młody, oszczędzałeś każdy pieniądz na album lub koszulkę i to była magia. Dzisiaj możesz ściągnąć tysiące albumów w ciągu kilku dni i nigdy ich nie przesłuchać.

Najlepsza płyta od 10 lat?

Nie ma co się zamartwiać, trzeba się cieszyć tym, że już 10 lipca 2015 roku ukaże się nowy album Cradle of Filth zatytułowany „Hammer of the Witches”. Czy będzie to najlepszy krążek w historii kapeli według wokalisty?

Ciężko to stwierdzić. Nigdy nie wychodzimy ze studia nie będąc w 100% zadowoleni. Jesteśmy naprawdę dumni z nowego albumu. Czy jest to najlepsza płyta? Cóż, na pewno na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat.

Dani Filth ufa dziennikarzom muzycznym i to według ich opinii o nowej płycie może zrobić się głośno. Według artysty, fani powinni posłuchać tego albumu wraz z utworami specjalnymi. Te kawałki wcale nie miały stać się bonusowymi numerami. Lista utworów nie była potwierdzona aż do momentu rozpoczęcia miksowania płyty.

Wszyscy przyczynili się do wyboru tych kawałków i właśnie to dowodzi, że ten album jest zabójczy.

Najprawdopodobniej z utworami z „zabójczego” albumu będziecie mogli zapoznać się 12 listopada 2015 roku, kiedy Cradle of Filth wystąpi w Mega Clubie w Katowicach!

Cradle of Filth
INQVISITIONAL TOURTURE 2015 - trasa promująca najnowszy album „Hammer Of The Witches”
MegaClub Katowice

Bilety:

I pula dostępna do wyczerpania, najpóźniej do 11 listopada 2015 do godziny 23:59 - 110 zł

II pula dostępna od 12 listopada 2015 od godziny 00:00 - 120 zł

Wybieracie się na koncert brytyjskiej grupy?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.