26.08.2016 09:38

Co fani przygotowali dla Rammsteina z okazji wrocławskiego koncertu?

Występ niemieckiej industrialnej maszyny zbliża się wielkimi krokami. Polscy fani postanowili przygotować się do tego wydarzenia szykując specjalną koncertową akcję.

Co fani przygotowali dla Rammsteina z okazji wrocławskiego koncertu?
foto: Reynaud Julien / APS-Medias / ABACA / East News

Już w najbliższą sobotę, czyli 27 sierpnia 2016 roku, w ramach festiwalu Capital of Rock na Stadionie Wrocław jako główna gwiazda wystąpi Rammstein. Przed kapelą zaprezentują się również Limp Bizkit oraz Gojira, która pojawi się jako zastępstwo Bullet For My Valentine. Walijska grupa w ostatniej chwili musiała odwołać swój koncert ze względu na problemy logistyczne.

Antyradio wraz z fanklubem zespołu Rammstein Feuerrader postanowiło zaangażować polskich fanów w akcję, która ma na celu pokazanie zespołowi jak wielkie grono wielbicieli jest w naszym kraju.

Akcja będzie polegać na tym, że podczas utworu „Seemann”, który pojawi się po numerze „Feuer Frei!”, fani utworzą gigantyczną polską flagę.

Publiczność zebrana na płycie stojącej podniesie wszystko to, co może świecić na czerwono (ekrany telefonów ze ściągniętym czerwonym obrazkiem, itp.). Natomiast widzowie zebrani na sektorach siedzących uniosą wszystko to, co może świecić na biało (również ekrany telefonów, zapalniczki, itp.).

Przy odpowiedniej ilości osób biorących udział w takiej inicjatywie można osiągnąć efekt pokaźnej „świecącej flagi” - w podobny sposób jak chociażby w 2009 na chorzowskim koncercie U2.

Jak zauważył fanklub Rammstein Feuerrader „Seemann” jest chyba najlepszym wyborem, ponieważ jest to utwór utrzymany w wolnym tempie, podczas którego na scenie nie dzieje się zbyt wiele, dlatego dla odmiany fani powinni dostarczyć wrażeń zespołowi.

Poza powyższą akcją organizatorzy przypominają o głośnym śpiewaniu oraz ożywczej zabawie. Po imprezie odbędzie się afterparty w klubie Liverpool we Wrocławiu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rammstein