21.07.2015 13:08

Co najczęściej śpiewa Metallica?

Słowa „yeah” i „death” we wszelkich kombinacjach są jednymi z najczęściej używanych w twórczości zespołu Metallica. Posłuchajcie, jak brzmią w wielkim połączeniu!

Co najczęściej śpiewa Metallica?
foto: REPORTER / East News

Każdy zespół ma jakieś znaki rozpoznawcze – stroje, charakterystyczne riffy, zachowanie. Czy jednak zastanawiała Was kiedyś powtarzalność w warstwie tekstowej?

James Hetfield chyba lubi przytakiwać i to... samemu sobie! Byłby też z niego dobry trener motywacyjny, wszak właśnie tacy polecają niczego nie odmawiać. Przyglądając się bliżej twórczości zespołu Metallica można dostrzec, że słowo „yeah” poważnie się w niej zakorzeniło. Bez „yeah” nie byłoby Jamesa.

Sprawdźcie, dlaczego James Yeahfield to pseudonim sceniczny, który pasowałby do niego najbardziej!

Śmierci tak wiele...

Metallica zdaje się wyjątkowo doceniać temat związany ze śmiercią. Wszelkie „death”, „dying”, „die” i pochodne są w sferze lirycznej mile widziane.

Ktoś odkrył, że na 99 utworów kapeli aż 81 zawiera w sobie słowa związane ze zgonem. Nie wierzycie? Sprawdźcie to w filmiku poniżej (tekst z niewyjaśnionych przyczyn lekko się rozjeżdża, ale całość bawi mimo wszystko).

Jeśli ciągle jesteście spragnieni tego typu ciekawostek, czeka na Was kompilacja, dzięki której sprawdzicie, czy każdy kawałek AC/DC kończy się w taki sam sposób...

Yeah!

Magda Słomka
Tagi: Metallica Duperele James Hetfield