12.03.2019 16:22

Co obcokrajowcy myślą o polskich reprezentantach na Eurowizji?

Czy występ Edyty Górniak spodobał się obcokrajowcom? Jak ocenili piosenki Ich Troje czy Michała Szpaka?

Ich Troje na Eurowizji 2019
foto: kadr z wideo

14 maja 2019 roku wystartuje Eurowizja w Izraelu. Polskę będzie reprezentować zespół Tulia, który zaprezentuje swój utwór "Pali się (Fire of love)". Folkowa grupa będzie 22. reprezentantem Polski na konkursie. Jak dotychczas najlepszy wynik w Eurowizji osiągnęła Edyta Górniak, która w 1994 roku zajęła 2. miejsce z utworem "To nie ja!". W 2018 roku Polskę reprezentowali Gromee i Lukas Meijer, którzy w półfinale zajęli 14. miejsce i niestety nie dostali się do finału.

Co obcokrajowcy myślą o polskich reprezentantach na Eurowizji?

Jak polskich reprezentantów na Eurowizji postrzegają obcokrajowcy, którzy mieszkają w naszym kraju? Występy Polaków obejrzały osoby z różnych stron świata w ramach cyklu na kanale Dzikie Ucho i musiały zgadnąć, na którym miejscu uplasowały się dane występy. Oczywiście na pierwszy ogień poszedł występ Edyty Górniak, którą kojarzyła większość respondentów i porównywali ją do Mariah Carey czy Celine Dion.

Foto: Lukasz Kalinowski/East News
Foto: Lukasz Kalinowski/East News
Przeczytaj także Eurowizja Junior 2019: wszystko, co musicie wiedzieć [GDZIE, KIEDY, TRANSMISJA TV I ONLINE]

Gorzej ocenili jednak występ Ich Troje, który wywołał u wielu osób po prostu śmiech (szczególnie zwrócono uwagę na dziwną fryzurę Wiśniewskiego). Dlaczego muzyk śpiewał w ogóle po niemiecku? Obcokrajowcy obejrzeli również występ Michała Szpaka, który bardzo przypadł im do gustu ze względu na dobry wokal i ciekawą piosenkę - wokalista zajął w 2016 roku 8. pozycję.

Sprawdźcie, jak zareagowali na zwycięski występ Roksany Węgiel, która zajęła 1. miejsce na Eurowizji Junior 2018.

Co ciekawe jeden z uczestników, gdy zobaczył grupę Tulia pomyślał, że to poboczny projekt Cleo i Donatana, którzy wzięli udział w Eurowizji w 2014 roku. Bukmacherzy nisko oceniają szanse zespołu na wygraną w Eurowizji. W maju 2019 dowiemy się, jak poradzą sobie dziewczyny z Tulii na konkursie w Tel Awiwie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Eurowizja