08.03.2017 12:53

Co ojciec Larsa Ulricha najbardziej ceni w Metallice?

Jaki ojciec taki syn! Torben Ulrich lubi dobre brzmienia, choć bardziej zna się na jazzie, ale to on jest najbardziej surowym krytykiem muzyki Metalliki.

Co ojciec Larsa Ulricha najbardziej ceni w Metallice?
foto: IBL / REX / Shutterstock / East News

Każdy chce, żeby rodzice wspierali nas na każdym kroku. To właśnie oni są zazwyczaj najbardziej wymagającymi krytykami naszej pracy i surowo patrzą na to co robimy. Często zależy nam właśnie najbardziej na ich opinii. Niezależnie czy ma się 15 czy 45 lat nadal zdanie rodziców jest dla nas bardzo istotne.

Lars Ulrich często dzieli się nagraniami Metalliki ze swoim ojcem Torbenem Ulrichem. Właśnie on był zawsze obecny w historii kapeli i niejednokrotnie towarzyszył synowi na scenie, np. podczas festiwalu Wundergrund w Kopenhadze czy w trakcie wykładu na uniwersytecie w Berkeley.

Torben Ulrich jest byłym zawodowym tenisistą, jak również naprawdę oddanym fanem jazzu - saksofonista Dexter Gordon jest ojcem chrzestnym Larsa. Czy zatem ojciec był w stanie przyzwyczaić się do thrashmetalowego repertuaru kapeli jego syna?

Już wcześniej Lars zdradził, że Torben przyjął najnowszy krążek „Hardwired... To Self-Destruct” bardzo ciepło. Teraz perkusista wyznał, że ogólnie rzecz biorąc jego ojciec jest z niego dumny:

"

Myślę, że bardzo docenia Metallicę, szczególnie, gdy prowokujemy i jesteśmy trochę niekonwencjonalni, gdy gramy dziwne tempa, których nawet nie znam. On właśnie to docenia najbardziej w tej kapeli, natomiast gdy gramy bezpieczniej i prościej unosi brew. "

Zatem okazuje się, że ojciec Larsa jest jednym z ważniejszych krytyków twórczości Metalliki, który może mieć znaczny wpływ na brzmienie zespołu. Znana jest historia podczas nagrań longplaya „St. Anger”, gdy Torben nie bał się pokazać, że coś mu nie gra w tych nagraniach, o czym ponownie wspomniał Lars Ulrich:

"

Jest słynny fragment w dokumencie „Some Kind of Monster” z 2004. Przyszedł, żeby posłuchać tego nad czym pracowaliśmy, widzisz jak stoi przy stole mikserskim i nie wygląda na zadowolonego. Pytam go: „Co myślisz o tej muzyce?”, po długiej przerwie odpowiada: „Usunąłbym to”. "

Zobaczcie ten fragment:

Tymczasem „Hardwired... To Self-Destruct” sprzedaje się bardzo dobrze, zatem ojciec Larsa rzeczywiście ma nosa do muzyki, bo ten krążek od razu przypadł mu do gustu. Warto słuchać rodziców!

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Lars Ulrich