18.11.2014 16:40

Co planuje Gus G?

Muzyk w najbliższych dniach rusza z innymi gwiazdami w trasę Metal All-Stars. Kiedy znajdzie czas na nagrywanie nowych płyt?

Co planuje Gus G?
foto: Xpiredjello, CC BY-SA 3.0

Prawdopodobnie już za kilka miesięcy! Jeszcze dobrze nie zapoznaliśmy się z jego solową płytą „I am the Fire” z 3 listopada 2014 roku, a on już pracuje nad kolejną porcją świeżych piosenek na nowy album.

"

Mam nadzieję, że dam radę wydać coś w 2015 roku. Potem, w pierwszej połowie roku, ruszę w kolejną solową trasę. W maju wezmę też udział w Ozzfiesta w Meksyku. (...) To będzie fantastyczne. "

Znajdzie również czas, by pomóc Ozzy’emu Osbourne’owi w nagraniu jego solowego krążka? Na razie o tym nie myśli. Pomimo to już wie, jak mógłby on brzmieć.

"

Zdecydowanie musiałby mieć na sobie klasyczny stempel Ozzy’ego. Gitara, riffy, ale jednocześnie coś, co Ozzy miał w latach 80. i 90. i co zawsze ma. (...) Prawdopodobnie będzie to tak nowoczesne, jak to tylko możliwe, a jednocześnie klasyczne. "

Zanim jednak to nastąpi, Książę Ciemności chce jeszcze wydać coś z Black Sabbath. Jego solowy album może ukazać się dopiero w 2016 roku. Gus G nowymi kawałkami podzieli się trochę wcześniej – będzie miał czas zająć się nimi już mniej więcej za miesiąc.

Tymczasem w ramach projektu Metal All-Stars razem z Zakkiem Wyldem z Black Label Society, Jamesem Labrie z Dream Theater, Davem Ellefsonem z Megadeth czy Joeyem Belladonną z Anthrax rusza do Ameryki Południowej, a później do Europy. Muzycy pojawią się także w Polsce! 7 grudnia 2014 roku zagrają w Warszawie, w klubie Progresja Music Zone.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Gus G