29.06.2016 14:13

Co robi Chad Smith przed koncertami Red Hot Chili Peppers?

Perkusista Red Hot Chili Peppers znalazł sobie kreatywny sposób na spędzanie wolnego czasu między występami. Zobaczcie jego niesamowity uliczny popis.

Co robi Chad Smith przed koncertami Red Hot Chili Peppers?
foto: kadr z wideo

Muzycy mają różne przyzwyczajenia, jeśli chodzi o tak zwany czas wolny, którym dysponują między kolejnymi wieczorami na trasie koncertowej. Jednym wystarczają turystyczne spacery po okolicy, drudzy testują pobliskie knajpy, a jeszcze inni po prostu przesypiają całe dnie po atrakcjach, jakie przeżywają przed i po koncercie...

Co robi Chad Smith? Bynajmniej nie leży do góry brzuchem, ucząc się na pamięć filmów z Willem Ferrellem. Przeszło ćwierć wieku za perkusją w jednym i tym samym zespole wcale go nie znudziło i wciąż co chwila udowadnia, że gra na instrumencie to jego życiowa pasja. Ale jakoś w końcu trzeba zapracować na tytuł jednego z najlepszych perkusistów w świecie rocka.

Toteż gdy pojawi się luka w harmonogramie, nie odkłada wcale perkusji na bok - najwyżej wynosi ją na zewnątrz. Tak właśnie zrobił w trakcie pobytu w Londynie przed występem Red Hot Chili Peppers na festiwalu w Roskilde. Zamiast wypoczywać i kumulować siły przed koncertem, udał się na spontaniczne jammowanie z ulicznymi grajkami.

Jeden z przechodniów uchwycił tę nietypową próbę na wideo:

Choć miło popatrzeć, jak perkusista improwizuje z nieznajomym muzykiem, prawdziwe wrażenie robi dopiero na drugim wideo, gdzie miał co prawda mniejsze pole do popisu muzycznego, jednak jego cokolwiek odmienny towarzysz jeszcze mocniej przykuwa uwagę... lewitując. I nawet niespecjalnie dziwi, że jest cały ubrany i pomalowany na srebrno.

Żeby jednak nie wyszło na to, że muzyk wyłącznie pracuje, mamy też dowody na to, że potrafi się w międzyczasie zrelaksować - i to nawet nie w towarzystwie mimów i ulicznych grajków, a... gołębi. Oczywiście perkusja towarzyszy mu cały czas.

Ciekawe, czy przed koncertem na Open’er Festival 2016 znajdzie sobie równie ciekawe zajęcia...

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Chad Smith Red Hot Chili Peppers