Co śpiewał 2-letni Chester Bennington?

Aleksandra Degórska
08.09.2017 11:50
Co śpiewał 2-letni Chester Bennington? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Już od najmłodszych lat Bennington miał zdolności muzyczne, o czym wspomniała jego matka. Co dokładnie wyśpiewywał 2-letni Chester?

20 lipca 2017 roku Chester Bennington popełnił samobójstwo. Był to szok dla jego fanów oraz całego muzycznego świata, który po dziś dzień składa mu hołd w postaci chociażby coverów, m.in. - Corey Taylor zadedykował mu utwór Stone Sour, zaś Machine Head wykonał cover „In The End”.

Również Ryan Shuck z kapeli Dead By Sunrise wypowiedział się na temat zmarłego kolegi. Zespół powstał z inicjatywy Benningtona w 2005 roku. Gitarzysta opowiedział o spotkaniu przy kolacji z matką Chestera, Susan, która opowiedziała o tym, jak Bennington zaczął śpiewać w wieku 2 lat.

Susan była bardzo nam wdzięczna, mówiła: „Dziękuję ci bardzo. Nie wiedziałam, że potrzebuję tego, żeby wyjść. Jestem bardzo wdzięczna, że wspólnie wybraliśmy się na kolację”. Czułem się szczęśliwy, gdy Susan zaczęła opowiadać historie o Chesterze, gdy miał 2 lata.

Wspomnienia o synu pomogły Susan, która chętnie mówiła o dzieciństwie swojego syna:

Opowiedziała, że nauczył się całego musicalu „Popeye” mając 2 czy 3 lata. Śpiewał i odgrywał wszystkie partie z filmu dla każdego, kto przychodził do domu, zmuszał ich, żeby siedli i słuchali całości. To był mały Chester, prawdopodobnie ważył z 2 kilogramy, był pewnie wielkości chihuahua. Przed tym, jak stał się dużą gwiazdą rocka, długo był małym chłopcem.

Muzyk zauważył, że tak naprawdę te wspomnienia bardzo im pomogły i podczas kolacji nie panowała wcale smutna atmosfera:

Wszyscy się śmialiśmy i zauważyliśmy, że w momencie, gdy zaczynaliśmy rozmawiać o Chesterze nie mogliśmy przestać się śmiać i mieliśmy fajny czas.

Muzycy Dead By Sunrise oraz Grey Daze uhonorowali Benningtona podczas akustycznego występu podczas eventu poświęconego wokaliście w Saxe Theater w Las Vegas.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.