29.05.2018 15:02

Co stało się z utworem Dave'a Grohla stworzonym dla Davida Bowiego?

Frontman Foo Fighters zdradził, czy jest szansa, że usłyszymy w ogóle tę piosenkę.

David Bowie i Dave Grohl z Foo Fighters
foto: Richard Young/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Collection Christophel / RnB/EAST NEWS

W 2014 roku Dave Grohl miał zadanie, by stworzyć utwór na potrzeby filmu i postanowił zaprosić do współpracy jakiegoś wokalistę. Wybór wówczas padł na Davida Bowiego. Muzyk jednak nie podjął się tego wyzwania i odmówił frontmanie Foo Fighters.

Bowie odpisał Grohlowi na jego mail twierdząc, że obejrzał film i stwierdził, że do niego po prostu nie pasuje. Co zatem stało się z tą piosenką? Podczas wywiadu z GQ Grohl zdradził na ten temat niewiele, ale możliwe, że kawałek niedługo ujrzy światło dzienne.

Utwór Dave'a Grohla stworzony dla Davida Bowiego

Muzyk nie chciał zepsuć niespodzianki i powiedział jedynie, że kawałek powędrował już do innego zespołu:

"

Oddałem ten utwór komuś innemu. Przez lata próbowałem coś z tym zrobić, uważałem, że jest to jeden z fajniejszych kawałków. "

Grohl włożył w ten materiał dużo serca, ale po prostu sprawa nie poszła po jego myśli:

"

Pracowałem nad tym kawałkiem, skontaktowałem się z Bowiem, żeby nagrać to razem na soundtrack do filmu, ale nie wyszło. Nie podobał mu się film, to nie moja wina, wszystko przez ten film. Potem znowu zacząłem pracować nad tym i oddałem utwór innej kapeli, która nadal jej nie wykorzystała. "

Foo Fighters - nowa płyta

Fani jednak nie mają co narzekać na Dave'a Grohla, bo niedawno ukazał się nowy materiał od Foo Fighters. Ostatnia płyta zespołu to „Concrete and Gold” wydana we wrześniu 2017 roku. Jednym z singli był kawałek „Run”, do którego powstał klip pokazujący muzyków w poczciwym wieku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News David Bowie Dave Grohl