04.10.2016 12:28

Co znajdzie się w książce o polskiej scenie metalowej?

Kamil Staniszek, znany w sieci również pod pseudonimem Maria Konopnicka, zapowiedział wydanie książki „Metal w polskiej krwi”.

Co znajdzie się w książce o polskiej scenie metalowej?
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Publikacja ma dotyczyć historii rozwoju polskiej sceny metalowej, a sam autor zapowiada, że znajdzie się w niej więcej ciekawostek i faktów na temat konkretnych osób, niż całych zespołów. Konopnicka chce podjąć się opisania zarówno rzeczywistości komunistycznej i problemów, jakie w muzyce się z nią wiązały, jak i funkcjonowania zinów i koncertów, a także perspektywy fanów i rozwoju subkultury. Autor obiecuje dokładny opis problematyki oraz gawędziarski, zabawny styl.

Tłumaczy też, że „Metal w polskiej krwi” powstaje ze względu na fakt, że „polską scenę tworzyli prawdziwi pasjonaci, fanatyczni fani zdolni do największych poświęceń - kreatywni i nieustępliwi, gotowi w celu zdobycia płyty ukochanego zespołu pokonać przeszkody, o których się za zachodnią granicą nikomu nie śniło”.

Na razie nie została jeszcze ustalona konkretne data publikacji i nie wiadomo, kiedy będzie można się spodziewać książki w księgarniach. Na fanpage'u dzieła ukazał się roboczy projekt okładki, stworzony przez autora.

Maria Konopnicka zachęca czytelników i fanów do nadsyłania własnych propozycji, które ich zdaniem powinny się pojawić w publikacji zbierającej najważniejsze zagadnienia polskiej sceny metalowej.

"

Zwracam się do Was by poprosić o pomoc w zbieraniu materiałów. Interesują mnie Wasze sugestie i pomysły na to, co powinno się w niej znaleźć. Interesują mnie Wasze przeżycia, wspomnienia i kontakty z ludźmi, którzy Waszym zdaniem byli dla sceny ważni, choć niekoniecznie wysuwali się na pierwszy plan. Mam pewną - dość jasną - wizję tej książki, ale chciałbym, żebyście pomogli mi ją napisać, bo zdaję sobie sprawę, że temat szeroki, moja wiedza marna, a możliwości ograniczone. Stworzyłem oddzielną stronę (...) by mówić Wam o tym, co już udało mi się zrobić i korzystać z Waszej wiedzy i wskazówek, na temat tego co jeszcze warto byłoby zrobić, z jakimi osobami porozmawiać i jakie tematy poruszyć. "

Kupilibyście tę książkę?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News