Co zrobi Danzig w 2015?

Magda Słomka
24.10.2014 15:08
Co zrobi Danzig w 2015? Fot. http://danzig-verotik.com

Lider amerykańskiego zespołu ma poważne plany na przyszły rok. Czy możemy liczyć na nową płytę?

Nawet na więcej! Premierowy studyjny album zespołu Glenna Danziga ma ukazać się już jesienią 2015 roku. Kolejnym ważnym terminem jest marzec przyszłego roku, kiedy muzycy chcą wydać płytę z długo wyczekiwanymi coverami. To nie koniec zapowiedzi. Grupa ma zamiar nagrać EP-kę z własnymi wersjami utworów Elvisa Presleya.

Jeśli chodzi o dobór repertuaru, Danzig nie ma żadnych ograniczeń.

Jestem bardzo szczęśliwy, że dawno temu założyłem własną wytwórnię. Teraz mogę wydawać, co tylko chcę, dopóki mam dobrego dystrybutora i nikt nie wykopie mnie z mojego studia. Więc upewniam się, czy to, co tworzymy, brzmi tak, jakby chcieli tego ludzie i wypuszczam materiał. To wszystko, co robię.

W ubiegłym roku muzycy zespołu Danzig udostępnili strumieniowo cover utworu Nancy Sinatry i Lee Hazlewood - „Some Velvet Morning", który z heavymetalową grupą wykonała gościnnie Cherie Currie z The Runaways. Kawałek miał pojawić się na coverowym albumie wśród interpretacji klasycznych artystów, jak między innymi Black Sabbath, ZZ Top czy Elvis Presley.

Zapowiada się ciekawie. Na który album czekacie najbardziej?

Ostatni studyjny krążek grupy został wydany w czerwcu 2010 roku i nosił nazwę „Deth Red Sabaoth”.

 Z cyklu „Na dobry weekend": jeśli tęsknicie za zespołem Danzig i jego szalonymi pomysłami, koniecznie przypomnijcie sobie klip „Hips Don't Lie" Shakira feat. Danzig! :)

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.