20.05.2015 10:12

Coldplay gra o tron

Brytyjski zespół nie pierwszy raz współpracuje z obsadą popularnego serialu HBO. Tym razem kolaboracja muzyków i aktorów sprowadziła się do nagrania wspólnych piosenek.

Coldplay gra o tron
foto: kadr z wideo

Codzienność świata „Gry o Tron" kojarzy się ze ścinaniem głów i niepewnością przeżycia do dnia następnego. Jakby na przekór tego gwiazdy serialu wzięły udział w akcji charytatywnej o nazwie Red Nose Day. Jej celem jest pomoc potrzebującym osobom w Wielkiej Brytanii i Afryce - kobietom doświadczającym przemocy domowej, głodującym dzieciom i wielu innym. 

Aktorzy z „Gry o Tron" zostali zaproszeni przez zespół Coldplay do nagrania parodystycznych utworów. Znamy już pierwsze efekty tej współpracy. Muzycy opublikowali film, w którym Peter Dinklage, serialowy Tyrion Lannister, wykonuje piosenkę „Still Going Strong". Wyśpiewuje w niej słowa deklarujące potęgę i władzę jego postaci.

Kogo jeszcze będziemy mogli usłyszeć w skomponowanych przez Chrisa Martina i kolegów utworach? Odpowiedź na to pytanie zdradza zdjęcie przedstawiające wokalistę Coldplay i część z obsady „Gry o Tron".

coldplay-post

Znane są tytuły innych piosenek, o których brzmieniu dowiemy się już 21 maja 2015 roku, w dniu w którym rozpocznie się Red Nose Day. Usłyszymy: „Closer To Home", „I’m A Real Bastard", „Rastafarian Targaryen", „Red Wedding" oraz „Voldermort". Akcję wspierają także inne znane osobistości, które możemy zobaczyć w spocie Dnia Czerwonego Nosa.

Will Champion, perkusista grupy, już wcześniej miał okazję spotkać się z gwiazdami „Gry o Tron". Sam zagrał w trzecim sezonie telewizyjnej serii, w odcinku „Red Wedding".

Tradycja Red Nose Day sięga roku 1988 roku, zaś dla Chrisa Martina nie jest to pierwsza charytatywna akcja, w której bierze udział. Wokalista od wielu lat jest ambasadorem zwalczającej głód organizacji Global Citizen.

Co jeszcze szykuje dla nas Coldplay? Muzycy mówią, że jeszcze w tym roku może ukazać się ich nowa płyta „A Head Full of Dreams”. Według zapowiedzi ma się na niej objawić zupełnie nowe brzmienie grupy i ma to być zamknięcie pewnego rozdziału w historii kapeli. 

Czekacie na resztę piosenek napisanych przez Coldplay z okazji Red Nose Day?

Robert Skowroński
Tagi: Rock News Coldplay