05.06.2017 12:07

Coldplay i Liam Gallagher wystąpili na koncercie charytatywnym dla ofiar zamachu w Manchesterze

One Love Manchester to koncert zorganizowany przez Arianę Grande, podczas którego na jednej scenie pojawiło się wiele gwiazd światowego formatu.

Coldplay i Liam Gallagher wystąpili na koncercie charytatywnym dla ofiar zamachu w Manchesterze
foto: Goodman / LNP / REX / Shutterstock / East News

22 maja 2017 roku po koncercie Ariany Grande w Manchesterze doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęły 22 osoby. Piosenkarka odwołała resztę trasy koncertowej i postanowiła zorganizować koncert charytatywny, podczas którego zbierano fundusze na rzecz ofiar zamachu. Mówi się o kwocie 3 miliony dolarów, która trafi do Manchester Emergency Fund.

Podczas koncertu na scenie oprócz Ariany Grande pojawili się goście tacy, jak Robbie Williams, Katy Perry, Justin Bieber czy Miley Cyrus, jak również Coldplay oraz Liam Gallagher. Coldplay wraz z piosenkarką zagrali numer Oasis „Don’t Look Back in Anger”, który już wcześniej mieszkańcy Manchesteru spontanicznie wykonali, by uczcić pamięć ofiar zamachu.

Zobaczcie nagranie z tego występu:

Do Coldplay dołączył Liam Gallagher i muzycy wspólnie wykonali „Live Forever”:

Nie był to jedyny utwór, który zagrał tego wieczoru wokalista Oasis. Zobaczcie całe wideo z jego występu:

Oprócz nagrań z koncertu furorę robi poniższe nagranie, w którym jeden z policjantów tańczy razem z dziećmi:

Sprawę zamachu skomentowało sporo osób z branży muzycznej m.in. Randy Blythe z Lamb of God, który uważa, że koncert powinien być miejscem, gdzie ludzie zapominają o swoich problemach. Również Chester Bennington z Linkin Park stwierdził, iż świat musi się tak naprawdę zmienić i ta zmiana pochodzi z wewnątrz.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Oasis Coldplay Liam Gallagher