13.12.2016 12:36

Coldplay pokonał Davida Bowiego w konkursie BBC na brytyskiego muzyka 2016

Ta decyzja zbulwersowała niejednego melomana, bowiem w przekonaniu wielu osób nagroda powinna trafić do niedawno zmarłego wokalisty.

Coldplay pokonał Davida Bowiego w konkursie BBC na brytyskiego muzyka 2016
foto: 0070148 / Reporter / East News; StarPix / REX / Shutterstock / East News

Powoli kończy się 2016, warto zatem podsumować ten rok. 12 grudnia 2016 w londyńskim centrum ExCel odbyła się gala wręczenia BBC Music Awards. Artyści otrzymali statuetki w kliku kategoriach i w tym roku dwie nagrody zdobyła Adele za album oraz utwór roku, jak również wyróżniono The 1975 za najlepszy występ oraz Izzy Bizu jako odkrycie roku.

Do kategorii brytyjski artysta roku 2016 dostali nominację Adele, Calvin Harris, Coldplay, David Bowie oraz Jess Glynne. Patrząc na tę listę większość była przekonana, że zwycięzcą powinien zostać Bowie, który zmarł 10 stycznia 2016, dwa dni po tym jak wydał krążek „Blackstar”. Siłą rzeczy środowisko muzyczne, jak również fani starają się oddać mu hołd, by podkreślić, jak bardzo przyczynił się do rozwoju muzyki, jak również innych dziedzin sztuki.

Ostatecznie jednak zdecydowano, że w tej kategorii zwycięży...  Coldplay. Wielu fanów zatem zbulwersowało się słysząc tę wiadomość, co można zauważyć chociażby patrząc na wpisy na Twitterze:

"

DAVID BOWIE.Tyle mam do powiedzenia. "

"

Bowie przegrywając z Coldplay mniej więcej podsumował 2016 "

Zobaczcie, jak wyglądał występ zespołu podczas tej gali:

Tuż po ogłoszeniu śmierci Davida Bowiego muzycy Coldplay opowiedzieli o tym, jak artysta odrzucił ich propozycję współpracy, co jednak przyjęli ze zrozumieniem. Ostatnie studyjne dzieło zespołu zatytułowane „A Head Full Of Dreams” ukazało się 4 grudnia 2015 roku. Pierwszym utworem, który poznaliśmy z tego krążka był numer „Adventure Of A Lifetime”.

Kilka dni temu Coldplay podzielił się teledyskiem do kolejnego singla z tego wydawnictwa. Zobaczcie, jak wygląda klip do numeru „Everglow”:

Formacja w ramach trasy promującej ten krążek odwiedzi w 2017 roku Polskę. Koncert zaplanowany jest na 18 czerwca 2017 roku. Coldplay zagra w Warszawie na PGE Narodowym. 

Który artysta powinien wygrać konkurs BBC w kategorii najlepszy brytyjski muzyk 2016?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News David Bowie Coldplay