Coldplay rezygnuje z trasy koncertowej. Powodem troska o środowisko

22.11.2019 11:33
Coldplay rezygnuje z trasy koncertowej. Powodem troska o środowisko Fot. Chris Martin;Guy Berryman;Jonny Buckland/agestock/East News

Zespół Coldplay zrezygnował z promocji swojej najnowszej płyty poprzez trasę koncertową. Wokalista wyjaśnił, że powodem ich decyzji była troska o środowisko.

22 listopada 2019 roku do sprzedaży trafił najnowszy album Coldplay - "Everyday Life". Brytyjska grupa nie zamierza jednak promować krążka żadną trasą koncertową, jak to ma miejsce zazwyczaj. Frontman zespołu wyjawił, że Coldplay zawiesza koncertowanie na czas bliżej nieokreślony. Powód? Troska o środowisko, w którym żyjemy.

Coldplay rezygnuje z trasy koncertowej. Powodem troska o środowisko

W rozmowie z radiem BBC, Chris Martin wyznał, że grupa Coldplay zawiesza koncertowanie na czas nieokreślony. Muzycy podjęli taką decyzję z powodu wpływu, jaki koncerty wywierają na nasze środowisko. Wokalista zapewnił, że Coldplay powróci do koncertowania, gdy tylko uda im się znaleźć rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

Nie ruszymy w trasę z albumem "Everyday Life". Kolejny rok, może dwa, poświęcimy by dowiedzieć się w jaki sposób nasza trasa mogłaby być nie tylko nieszkodliwa, ale także pożyteczna dla środowiska. [...] Odbyliśmy już wiele dużych tras. Jak to zmienić, by mniej brać, a więcej dawać?

Przeczytaj także

Chris Martin zapewnił jednak, że postępowanie jego grupy nie ma na celu wywierania presji na całe środowisko muzyczne. Coldplay nie zamierza krytykować innych, a świecić dobrym przykładem.

Każdy z nas powinien spróbować dawać z siebie w tej kwestii jak najwięcej. Bez krytykowania innych, bo oni podążą twoim śladem, jeśli tylko udowodnisz, że łatwo jest to zrobić w odpowiedni sposób.

Przeczytaj także

Promocja albumu "Everyday Life" została zatem ograniczona do dwóch występów w Ammanie, stolicy Jordanii. Coldplay zagra wówczas o wschodzie i zachodzie słońca, co jest rzecz jasna nawiązaniem do dwóch części krążka - "Sunrise" i "Sunset"

Zobacz też: Coldplay wykonał piosenki z najnowszej płyty. Jak brzmi "Everyday Life" i "Orphans" na żywo? 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.