22.11.2019 11:33

Coldplay rezygnuje z trasy koncertowej. Powodem troska o środowisko

Zespół Coldplay zrezygnował z promocji swojej najnowszej płyty poprzez trasę koncertową. Wokalista wyjaśnił, że powodem ich decyzji była troska o środowisko.

Foto: Chris Martin;Guy Berryman;Jonny Buckland/agefotostock/East News
Foto: Chris Martin;Guy Berryman;Jonny Buckland/agefotostock/East News

22 listopada 2019 roku do sprzedaży trafił najnowszy album Coldplay - "Everyday Life". Brytyjska grupa nie zamierza jednak promować krążka żadną trasą koncertową, jak to ma miejsce zazwyczaj. Frontman zespołu wyjawił, że Coldplay zawiesza koncertowanie na czas bliżej nieokreślony. Powód? Troska o środowisko, w którym żyjemy.

Coldplay rezygnuje z trasy koncertowej. Powodem troska o środowisko

W rozmowie z radiem BBC, Chris Martin wyznał, że grupa Coldplay zawiesza koncertowanie na czas nieokreślony. Muzycy podjęli taką decyzję z powodu wpływu, jaki koncerty wywierają na nasze środowisko. Wokalista zapewnił, że Coldplay powróci do koncertowania, gdy tylko uda im się znaleźć rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

"

Nie ruszymy w trasę z albumem "Everyday Life". Kolejny rok, może dwa, poświęcimy by dowiedzieć się w jaki sposób nasza trasa mogłaby być nie tylko nieszkodliwa, ale także pożyteczna dla środowiska. [...] Odbyliśmy już wiele dużych tras. Jak to zmienić, by mniej brać, a więcej dawać? "

Foto: kadr z wideo "Coldplay - Daddy (Official Video)"
Foto: kadr z wideo "Coldplay - Daddy (Official Video)"
Przeczytaj także Coldplay zaprezentował dwa nowe utwory i klip z płyty "Everyday Life"

Chris Martin zapewnił jednak, że postępowanie jego grupy nie ma na celu wywierania presji na całe środowisko muzyczne. Coldplay nie zamierza krytykować innych, a świecić dobrym przykładem.

"

Każdy z nas powinien spróbować dawać z siebie w tej kwestii jak najwięcej. Bez krytykowania innych, bo oni podążą twoim śladem, jeśli tylko udowodnisz, że łatwo jest to zrobić w odpowiedni sposób. "

Coldplay
Coldplay
Przeczytaj także Coldplay skomentował kontrolę dostępu do broni w utworze "Guns"

Promocja albumu "Everyday Life" została zatem ograniczona do dwóch występów w Ammanie, stolicy Jordanii. Coldplay zagra wówczas o wschodzie i zachodzie słońca, co jest rzecz jasna nawiązaniem do dwóch części krążka - "Sunrise" i "Sunset"

Zobacz też: Coldplay wykonał piosenki z najnowszej płyty. Jak brzmi "Everyday Life" i "Orphans" na żywo? 

Tagi: Rock News Koncerty Coldplay