02.08.2017 13:57

Coldplay zagrał „Crawling” Linkin Park w hołdzie Chesterowi Benningtonowi

Świat rocka wciąż jest poruszony tragiczną śmiercią lidera Linkin Park. Do wykonawców, którzy uczcili Chestera Benningtona dołączył Coldplay.

Coldplay zagrał „Crawling” Linkin Park w hołdzie Chesterowi Benningtonowi
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl,Aleksandra Degórska/Antyradio.pl

Chester Bennington popełnił samobójstwo przez powieszenie 20 lipca 2017. Tragedia wstrząsnęła muzykami, którzy w ciągu kilkunastu lat kariery Linkin Park mieli okazję poznać go osobiście lub po prostu darzyli go wielkim szacunkiem. Naturalnym sposobem dla rockowego artysty na wyrażenie uznania wobec kolegi po fachu jest wykonanie jego utworu na własnym koncercie. Na taką formę hołdu dla Chestera zdecydowali się między innymi członkowie Machine Head, którzy zagrali przebój Linkin Park, „In The End”.

Słynny utwór amerykańskiego zespołu postanowił wykonać też Chris Martin na koncercie Coldplay. Lider brytyjskiej grupy wybrał inny kawałek z debiutanckiego albumu Linkin Park, „Hybrid Theory” z 2000. Ciężki w oryginale „Crawling” Chris przerobił na subtelną i melodyjną fortepianową balladę. Poruszający cover wykonał 1 sierpnia 2017 na koncercie Coldplay na MetLife Stadium w amerykańskim East Rutherford:

Chester Bennington popełnił samobójstwo 20 lipca 2017. Wyrazy współczucia fanom i rodzinie w mediach społecznościowych złożyli m.in. muzycy Korna i Motley Crue oraz żona Chrisa Cornella. Hołd wokaliście składają także fani na całym świecie – we Wrocławiu miłośnicy Linkin Park zebrali się 27 lipca 2017 pod stadionem miejskim. Pogrzeb artysty odbył się 29 lipca 2017 w Palos Verdes – pochodzące z niego pamiątki osiągają zawrotne ceny na aukcjach internetowych.  

Maciej Koprowicz
Tagi: Coldplay Linkin Park Chester Bennington Rock News