27.06.2016 15:45

Coma Symfonicznie - zajrzyj za kulisy koncertu

Ciekawi, jak wyglądały przygotowania do wyjątkowego koncertu? Teraz dzięki Antyradio.pl możecie zerknąć na backstage.

Coma Symfonicznie - zajrzyj za kulisy koncertu
foto: Antyradio.pl

Wszystko zaczęło się w 2009 roku, gdy odbył się pierwszy koncert w ramach projektu Coma Symfonicznie. Kapela wówczas zagrała z Orkiestrą Symfoników Gdańskich. Pomysł spodobał się publiczności i na przestrzeni kolejnych lat muzycy zespołu ponownie stawali na jednej scenie z orkiestrą.

W 2010 roku pojawiła się druga koncertowa płyta Comy, która była zapisem występu z 2009 roku w Gdańsku właśnie z wyjątkowymi gośćmi pod batutą Andrzeja Szczypiorskiego.

Pomysł takiego koncertu wynikał z potrzeby przedstawienia repertuaru Comy w nowym wydaniu. Jednak w 2016 roku podjęto ostatecznie decyzję o tym, że w czerwcu w Warszawie odbędzie się ostatni tego typu występ.

Rafał Matuszak przyznał, że rozstanie nastąpiło w miłej atmosferze:

"

Jak to bywa w takich przyjemnych momentach - lepiej rozstać się w dobrym momencie, niż w złym, więc to jest chyba najlepszy moment. "

W związku z tym artyści mieli tremę przed koncertem do czego przyznał się Adam Marszałkowski:

"

To przedstawienie jest dosyć ważne, bo ostatnie. Odczuwam duży stres. Gdy robi się coś ostatni raz, to czuje się trochę niepewnie. "

Show jest sporym przedsięwzięciem, w które zaangażował się szereg ludzi. Zobaczcie, jak wyglądały przygotowania do tego wyjątkowego koncertu:

Jak przyznał Adam Marszałkowski muzycy nie odrzucają możliwości w przyszłości pojawienia się kolejnej odsłony tego projektu:

"

Chyba nigdy nie mówimy nigdy. To, że koncerty symfoniczne są zawieszone wynika z tego, iż robimy nową płytę i mamy zupełnie inne cele oraz zadania. "

Już wkrótce w serwisie Antyradio.pl dowiecie się czego należy spodziewać się po nadchodzącym krążku zespołu.

Jak oceniacie projekt Coma Symfonicznie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Coma Anty TV