„Come As You Are” Nirvany w wykonaniu harfistki

Aleksandra Degórska
13.03.2018 16:07
„Come As You Are” Nirvany w wykonaniu harfistki Fot. kadr z wideo

Kto powiedział, że przy utworach Nirvany trzeba się wydzierać i rwać struny gitary. Można zaprezentować zupełnie inną wersję.

Najciekawsze covery to takie, które mają mało wspólnego z oryginałem. Gdy już słuchamy setnego coveru ulubionego utworu i brzmi on tak, jak pierwotna wersja, po prostu wieje nudą. Dlatego dobrze, że niektórzy mają naprawdę pokręcone pomysły i potrafią zagrać dosłownie na wszystkim.

Jeżeli chodzi o Nirvanę, to jest to chyba jeden z najczęściej coverowanych zespołów. „Smells Like Teen Spirit” zaśpiewany w 20 różnych stylach, w wersji jazzowej, zagrany na dziecięcych instrumentach albo zaśpiewany po rosyjsku. Jest tego naprawdę sporo, a oto kolejny cover Nirvany, tym razem utworu „Come As You Are” w naprawdę eleganckiej wersji.

Ta ruda Irlandka zamieniła piosenkę z płyty „Nevermind” w delikatny i kobiecy numer. Wokalistka wykonała utwór przy akompaniamencie harfy i tak subtelnej wersji przeboju Nirvany jeszcze nie słyszeliście.

Covery Nirvany

A może wolicie jednak „Come as You Are” w metalowej wersji albo zagrana na sznurkach od żaluzji w PKP? Pomysłów jest naprawdę wiele, a szczególnie ten drugi cover świadczy o tym, że z nudów niektórzy mogą wymyślić naprawdę zadziwiające przeróbki. Nirvana zagrana na kazoo, na łopacie, bez instrumentów czy na gayageum - ciekawe co jeszcze wymyślą fani Nirvany, by zdobyć serca publiki. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.