05.12.2018 15:25

Coraz częściej wyjeżdżamy za granicę na koncerty

Wielu fanów chętnie wybiera się do innych krajów tylko po to, żeby zobaczyć swojego idola. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Koncerty
foto: shutterstock.com

Fani są w stanie zrobić wiele, żeby zobaczyć swojego ulubionego artystę. Będą czatować cały dzień pod stadionem, pojadą do innego państwa na koncert, wydadzą ostatnie pieniądze na bilet i będą czatować pod hotelem, żeby dostać autograf. Rzeczywiście coraz częściej ludzie decydują się na wyjazdy za granicę w celu obejrzenia koncertu swojego idola. 

Coraz częściej wyjeżdżamy do innych krajów na koncerty

Potwierdziły to dane udostępnione przez platformę StubHub należącą do eBay. Firma zajmuje się odsprzedażą biletów na koncerty, imprezy sportowe i inne wydarzenia. W corocznym raporcie "Year in Live Experiences" StubHub zauważył, że coraz więcej osób wyjeżdża do innych krajów, żeby obejrzeć ciekawe wydarzenia i ta liczba stale rośnie. Firma podała, że prawie 200 000 klientów zdecydowało się w 2018 roku wyjechać do innego kraju na jeden z 30 000 wydarzeń, które zarejestrowano na platformie. W sumie osoby aż z 144 państw podjęło się takiej podróży. 

Dokąd fani jadą na koncerty ulubionego muzyka?

Perkins Miller, generalny menedżer StubHub, powiedział w wywiadzie dla magazynu Rolling Stone, że fani z Azji i Ameryki Łacińskiej chętnie wybierają się na koncerty w Los Angeles czy San Francisco ze względu na dobre połączenie lotnicze. Natomiast obywatele USA głównie wybierają się do Wielkiej Brytanii oraz Kanady, jak również odwiedzają Irlandię, Włochy czy Holandię. StubHub przewiduje, że trend na podróżowanie na zagraniczne koncerty będzie z roku na rok rosnąć.

Firma opublikowała również listę krajów, z których najczęściej podróżują ludzie w celu zobaczenia ciekawego wydarzenia:

 1. Stany Zjednoczone
 2. Wielka Brytania
 3. Japonia
 4. Kanada 
 5. Meksyk 
 6. Hiszpania 
 7. Niemcy
 8. Irlania
 9. Korea Południowa
 10. Francja 

Na jakie zagraniczne koncerty wybierali się fani? Oto 10 najlepiej sprzedających się artystów na świecie w 2018 (wykluczając USA) 

 1. Ed Sheeran
 2. BTS
 3. Elton John
 4. Foo Fighters
 5. Paul McCartney
 6. U2
 7. Drake and Migos
 8. Taylor Swift
 9. The Rolling Stones
 10. Eagles

Naukowcy zdążyli już potwierdzić, że częste chodzenie na koncerty uszczęśliwia i przedłuża życie - zatem nic, tylko sprawdzić w grafiku ulubionego artysty, gdzie zagra najbliższy koncert!

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News