27.06.2017 16:29

Corey Taylor: Chcę stworzyć agresywny album Slipknota

Wokalista już zastanawia się nad nadchodzącą płytą i zapowiada, że to będzie ostra jazda bez trzymanki.

Corey Taylor: Chcę stworzyć agresywny album Slipknota
foto: Gonzales Photo / Avalon / Reporter / East News

„.5: The Gray Chapter” z 2014 roku to jak na razie ostatniA płyta w dyskografii Slipknota i oczywiście niejeden fan zastanawia się, kiedy może spodziewać się nowych dźwięków od kapeli. Perkusista Shawn „Clown” Crahan twierdził, że Slipknot rozpocznie prace nad 6. albumem w 2017, co jednak potem sprostował Corey Taylor.

Wokalista bowiem jest teraz zapracowany ze względu na promocję najnowszego longplaya Stone Sour zatytułowanego „Hydrograd”. Jest to jeden z powodów dlaczego Slipknot jeszcze nie zabiera się za tworzenie nowego materiału. Mimo to, Corey Taylor myśli już o pracy nad krążkiem i ma pewną wizję tego materiału:

"

Szczerze mówiąc wiem, że chcę stworzyć coś agresywnego. Chcę czegoś, co będzie „niekomfortowe”. Chcę iść w rejony, w których dawno już nie byliśmy. Nie wiem dokładnie co to ma być, ale sądzę, że gdy to usłyszę wtedy będę już wiedział. "

Kiedy należy spodziewać się tej nowej płyty? Będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, bowiem obecnie wokalista, jak również pozostali członkowie kapeli mają inne sprawy na głowie:

"

Nie zajmujemy się tym od 2 lat. Obecnie mam na głowie Stone Sour, Clown zajmuje się filmami. Każdy ma własne sprawy na głowie. Dlatego mamy teraz przerwę, co jest fajne. Czasami musisz to zrobić - musisz odejść i sprawić, by ludzie za tobą tęsknili. "

Tak właśnie wygląda plan na najbliższą przyszłość Slipknota - zespół chce trochę odpocząć, złapać oddech i potem zająć się nową płytą.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slipknot Corey Taylor