10.08.2017 11:50

Corey Taylor: Cornell i Bennington nie byli tchórzami

Samobójstwa Chrisa Cornella i Chestera Benningtona zaszokowały świat rocka. Niektórzy artyści przyjęli jednak ich decyzję o odebraniu sobie życia z szacunkiem i zrozumieniem.

Corey Taylor: Cornell i Bennington nie byli tchórzami
foto: LFI/Photoshot/REPORTER, Owen Sweeney/Invision/AP/Fotolink, Romana Makówka/Antyradio.pl

Lider Soundgarden powiesił się w hotelu w Detroit 18 maja 2017. Wokalista Linkin Park wybrał taki sam sposób pożegnania ze światem w swoim domu 20 lipca 2017. Do dziś fani zadają sobie pytanie, dlaczego ich idole targnęli się na swoje życie. Do tej dyskusji chętnie włączają się też znani muzycy, którzy są w stanie postawić się w ich sytuacji.

Corey Taylor, lider Slipknota i Stone Sour krytykuje osoby, które uważają czyn Chrisa i Chestera za akt tchórzostwa i ucieczkę od kłopotów życiowych. Jego zdaniem to niesprawiedliwe uproszczenie złożonego problemu i jednocześnie udawanie, że ich to nie dotyczy.

"

Nazywanie ich tchórzami jest bardzo niedojrzałym sposobem spojrzenia na tę sprawę. Oczywiście są tym zranieni, to dlatego krytykują ich i gadają taki rzeczy. To łatwy sposób spojrzenia na coś takiego, ponieważ w ten sposób nie musisz mierzyć się z poważnym problemem.

Ludziom łatwo jest szufladkować w ten sposób, bo wtedy mogą się odwrócić i udawać, że ich ta sprawa nie dotyczy, choć w środku cierpią. Ludzie, którzy walczą z depresją, są w stanie niemal permanentnego cierpienia. To przychodzi i odchodzi, fala się wznosi i opada. Trudno jest się jej opierać. Myślę, że ludzie muszą zdać sobie sprawę, że szufladkowanie tego jest nie tylko niedojrzałe, ale jest też wykrętem. Który niepotrzebnie, niepotrzebnie upraszcza bardzo poważny problem. "

Corey był wstrząśnięty tragiczną śmiercią kolegów z branży. Nie zgadza się, że była nie do uniknięcia:

"

To straszna tragedia. To nie czyni z nich tchórzy. Słyszałem nawet ostatnio ludzi, którzy mówili: „To musiało się zdarzyć. Zawsze tak się dzieje”. Tak się zezłościłem, słysząc to, że powiedziałem: „Całkowicie się mylisz”. Samobójstwo nigdy nie jest przesądzone. Jeśli do niego dochodzi, to znaczy, że nie słuchacie bliskich osób. Mówicie, że o nich się troszczycie, ale to znaczy, że wcale ich nie słuchacie. "

Śmierć Cornella i Benningtona wywołało wiele emocjonalnych reakcji innych muzyków. Tragedia skłaniała ich do składania wokalistom hołdów poprzez wykonywanie ich przebojów. Piosenki Soungarden włączyli do repertuaru m.in. Guns N' Roses, Norah Jones i Dream Theater. Utwory Linkin Park wykonywali ostatnio m.in. Machine Head i Coldplay.

Maciej Koprowicz
Tagi: Corey Taylor Chester Bennington Chris Cornell Slipknot Stone Sour Linkin Park Soundgarden