21.07.2015 13:00

Corey Taylor: Nowa płyta Stone Sour będzie rock'n'rollowa

Gdzie podąży Stone Sour na swoim nowym wydawnictwie? Okazuje się, że możemy się spodziewać nieco łagodniejszych kompozycji, z tego co mówi Corey Taylor. Powstało już nawet kilka utworów. 

Corey Taylor: Nowa płyta Stone Sour będzie rock'n'rollowa
foto: materiały prasowe

Wokalista grupy twierdzi, że jest już gotowych około ośmiu numerów na następcę dwuczęściowego „House Of Gold & Bones”. Jednak kapela na poważnie weźmie się za pracę dopiero po zakończeniu trasy koncertowej Slipknota.

Mówił już o tym Corey Taylor podając za przybliżoną datę rok 2016. Teraz nieco doprecyzowuje ten czas i jednocześnie mówi o muzycznej ścieżce, jaką podąży Stone Sour:

"

Wszystko idzie w innym kierunku niż starsze nagrania - jest bardziej rock'n'rollowa, poszerzamy nasz zakres. Mam zobowiązania wobec Slipknota jakoś do czerwca 2016 roku. Na dany moment mogę jedynie wypełniać luki przygotowywaniem wszystkiego. "

Nim doczekamy się regularnej płyty zespołu uraczą nas oni dwiema EP-kami, na których znajdą się różne covery. Będzie do kontynuacja tego, co Stone Sour rozpoczął wydając krążek „Meanwhile In Burbank…”, gdzie znalazły się przeróbki numerów Metalliki, czy Alice in Chains.

Pierwsza z mini-płyt będzie się nazywać „Straight Outta Burbank” i umieszczone na niej będą zagrane przez Stone Sour numery Bad Brains, The Rolling Stones, Slayera, Motley Crue i Iron Maiden. Kolejne wydawnictwo, „No Sleep 'Till Burbank”, pozwoli nam posłuchać jak Corey Taylor z grupą wypadli w repertuarze Van Halen, AC/DC, Violent Femmes, The Buzzcocks i Rage Against The Machine.

Wiemy, że na pierwszej EP-ce znajdzie się co najmniej jeden gość, a będzie nim znana z Halestorm Lzzy Hale, która zaśpiewa „Gimme Shelter” Stonesów.

Taylor uważa, że nagrywanie małych płyt z coverami może mieć wpływ na proces rejestracji przyszłych pełnych albumów grupy:

"

Ostatnie doświadczenia nauczyły nas, że możemy wejść do studia i nagrywać na żywo, tak, żeby wszystko brzmiało mocno i ekscytująco. To jedna z tych interesujących rzeczy, których możemy spróbować na nadchodzącym krążku. "

Czekacie na nową płytę Stone Sour?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Stone Sour